środa, 23 wrzesień 2020 07:39

Nowoczesne windy – połączenie bezpieczeństwa i dobrego designu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Windy Windy

Windy są nieodłącznym elementem każdego wielokondygnacyjnego budynku. Te nowoczesne doskonale łączą w sobie bezpieczeństwo i dobry design.

 

Urządzenia dźwignicowe, do których zaliczają się windy oraz inne rodzaje urządzeń podnoszących osoby i towary, są powszechnie stosowane w wielu obiektach. Obecnie są one dostępne w różnych wariantach, które nie tylko gwarantują maksymalny komfort i bezpieczeństwo użytkowania, lecz także przyciągają uwagę swoim wyglądem, by stać się stylowym uzupełnieniem architektury budynku.

Rodzaje nowoczesnych urządzeń dźwigowych

Nowoczesne urządzenia dźwignicowe to rozległa rodzina produktowa, w której można znaleźć rozwiązania przeznaczone do transportu praktycznie każdego typu ładunku oraz osób.

Wśród urządzeń dźwignicowych używanych obecnie znajdują się:

  • windy osobowe – przeznaczone do przewożenia osób, a także ładunków, montowane w obiektach mieszkalnych, komercyjnych, użyteczności publicznej
  • windy szpitalne – dedykowane specjalnie do użytku w obiektach medycznych, o wymiarach umożliwiających przewóz osób na łóżkach szpitalnych, wyposażone w dodatkowe funkcje, na przykład pozwalające na przejazd bez zatrzymywania się na piętrach
  • windy towarowe – stworzone z myślą o przewozie towarów, cechują się dużymi wymiarami oraz większym udźwigiem, nadają się także do przewożenia gabarytów
  • małe windy towarowe – przeznaczone do montażu w obiektach, w których transportuje się ładunki o mniejszych gabarytach
  • platformy dla osób niepełnosprawnych – dedykowane do użytku dla osób na wózkach inwalidzkich, wyposażone są w specjalne systemy bezpieczeństwa i łatwe w obsłudze panele sterownicze

 

Warto wskazać, że urządzenia dźwigowe mogą być montowane nie tylko w obiektach. Wybrane z nich umieszczane są również na zewnątrz. Na uwagę zasługują tutaj między innymi platformy dla osób niepełnosprawnych. Zamontowane przy schodach prowadzących do budynku znoszą te bariery architektoniczne dla osób poruszających się na wózkach.

Więcej informacji o poszczególnych typach urządzeń dźwignicowych można znaleźć na stronie internetowej firmy WT LIFT z miasta Kraków.

Stylowe windy – budują pozytywny wizerunek

Windy o atrakcyjnym wyglądzie są bardzo istotne w tych budynkach, w których ważne jest podkreślenie ich profesjonalnego, nowoczesnego wymiaru, aby budować pozytywny wizerunek. Takie urządzenia dźwignicowe montowane są między innymi w biurach, galeriach handlowych, firmach, ale również w prestiżowych budynkach mieszkalnych.

Na szczególną uwagę zasługują eleganckie windy o przeszklonych szybach, które najlepiej nadają się do montażu w dużych holach lub też przy ścianach zewnętrznych budynków, co pozwala na uzyskanie efektownego widoku. Można zobaczyć je głównie w obiektach w dużych miastach – Kraków i innych.

Wtedy, gdy winda montowana jest pośrodku budynku, także może wyglądać elegancko. Najczęściej wybierane są windy wyposażone w duże lustra oraz stylowe, chromowane lub satynowane ściany. Dopełnieniem jest efektowne oświetlenie LED.

Nowoczesne windy – pewność bezpieczeństwa

W nowoczesnych windach stosuje się również zaawansowane systemy, które powodują, że korzystanie z nich jest znacznie bezpieczniejsze niż w przypadku urządzeń dźwignicowych starszej generacji.

W razie problemów użytkownicy mogą skorzystać z systemu przywoławczego i skontaktować się ze służbami ratowniczymi. Mogą również skorzystać z dzwonka bezpieczeństwa. Windy wyposażane są także we wbudowane wagi, które zapobiegają transportowaniu w nich nadmiernego ciężaru. Bezpieczeństwo wspierają także specjalne konstrukcje zapobiegające opadaniu wind, między innymi chwytaki i zderzaki.

Wobec tego nowoczesne windy osobowe, towarowe, a także innego typu urządzenia dźwignicowe to niezawodne wsparcie przy poruszaniu się po wielokondygnacyjnych budynkach. Wspomagają one również osoby niepełnosprawne, które dzięki nim mogą łatwiej pokonywać bariery architektoniczne. Połączenie estetyki wykończenia oraz bezpieczeństwa tworzy konstrukcje, które spełniają wszystkie nowoczesne wymogi.

Wyświetlony 2228 razy