piątek, 11 listopad 2022 14:53

Odnawiamy taras: jaki produkt wybrać?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Oleje do tarasów Oleje do tarasów

Drewniany taras to naturalna ozdoba domu. Wygląda imponująco, ale też wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i regularnej konserwacji.

Jeśli chcemy, żeby drewniany taras służył nam przez wiele lat, musimy o niego odpowiednio i regularnie dbać. Jak powinna wyglądać pielęgnacja desek tarasowych? Do przeprowadzenia procesu najlepszym wyborem będą  preparaty, które łączy z drewnem roślinne pochodzenie.

Jaki sprawdzony preparat zastosować do impregnacji tarasu?

Taras z drewna potrzebuje dobrego zabezpieczenia, takiego, które ochroni drewno przed jesiennymi deszczami i mroźnymi nocami. Warunki atmosferyczne, na które jest narażone, są jego głównym przeciwnikiem.  Zastosowanie oleju tarasowego jest jednym z najpopularniejszych sposobów. Impregnat ma w składzie naturalne roślinne oleje i został opracowany w celu renowacji, ochrony i barwienia powierzchni drewnianych tarasów.

Aplikacja oleju sprawi, że powierzchnia drewna będzie nawilżona i wygładzona, a równocześnie zabezpieczona przed wnikaniem zabrudzeń i wilgoci wewnątrz struktury. Długotrwała i skuteczna ochrona jest zapewniona dzięki wnikaniu w powierzchnię deski. Ta powłoka nie łuszczy się i nie pęka.

Oleje do tarasów od Osmo są specjalnie dopasowane do danej barwy każdego gatunku drewna, więc zależnie od upodobań pozwalają na zachowanie, odnowienie lub wyrównanie naturalnego koloru drewnianych desek. Odnowienie tarasu pokrytego olejami tarasowymi jest łatwe i szybkie – nie jest wymagane szlifowanie lub gruntowanie przed nałożeniem następnej warstwy.

Miejscowa renowacja tarasu

Oleje tarasowe umożliwiają przeprowadzenie miejscowej renowacji, bez konieczności ponoszenie dużych nakładów czasu i pracy. Taki zabieg na powierzchni olejowanej  będzie szybki i prosty – bez potrzeby szlifowania lub gruntowania przed aplikacją następnej warstwy. Jedynie, o czym trzeba pamiętać w przypadku miejscowej renowacji, jest dokładne oczyszczenie uszkodzonego elementu i ponowne jego pomalowanie.

Pozostałe impregnaty do tarasu

Olej do tarasów od Osmo jest dostępny także w wersji antypoślizgowej. Jeśli zależy nam, by powierzchnia nie była śliska, będzie doskonałym wyborem. Jeśli zmagamy się z problemem poszarzałego drewna, przed nałożeniem olejów zalecamy przywrócić drewnu naturalny odcień za pomocą Żelu do usuwania szarości drewna od Osmo.

 

Osmo - JAKOŚĆ OPARTA NA DOŚWIADCZENIU

Zabezpieczenie tarasu – jak zrobić to dobrze? Koniecznie Sprawdź!

Powłoki Osmo są dostępne on-line oraz w punktach sprzedaży w całej Polsce.  Dowiedz się więcej na firmowej stronie internetowej: www.osmo.com.pl

Wyświetlony 595 razy