wtorek, 21 marzec 2023 09:14

Kolory mebli ogrodowych – jakie są najpopularniejsze?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
sofy z technorattanu sofy z technorattanu freepik.com

Wybierając meble ogrodowe, musimy wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów. Dotyczą one między innymi wielkości poszczególnych elementów, materiału, z którego są wykonane, a także ich koloru.

To sprawia, że wiele osób ma problem z doborem ogrodowego zestawu wypoczynkowego. Podczas wyboru takiego setu, możemy więc kierować się m.in. tym, jakie kolory mebli są najpopularniejsze. Po jakie odcienie najczęściej sięgają kupujący? Podpowiadamy.

Szare meble ogrodowe

Od pewnego czasu, kolor szary bez wątpienia jest jednym z najchętniej wykorzystywanych odcieni, nie tylko podczas aranżacji wnętrz, ale również w elementach używanych na zewnątrz budynków. Wciąż bardzo trendy są więc zarówno szare elewacje, jak i deski tarasowe, a także meble ogrodowe, które znajdziemy na przykład na stronie https://www.meblobranie.pl/sofy-z-technorattanu. Meble ogrodowe w kolorze szarym mogą być wykonane z różnych materiałów, a więc nie tylko technorattanu, ale również plastiku, a nawet drewna. 

Dostępne są w bogatej palecie odcieni. Dlatego bez problemu znajdziemy zarówno ciemne, antracytowe elementy, jak i nieco jaśniejsze, a więc grafitowe, a także jasnoszare meble. Ciemniejsze kolory sprawdzają się głównie w zadaszonych miejscach, a więc na tarasach czy altanach, ponieważ wystawione przez pewien czas na działanie słońca mogą się nagrzewać.

Brązowe meble ogrodowe 

Drugim najpopularniejszym kolorem mebli ogrodowych, bez wątpienia jest brąz. W tym odcieniu wykonywane są nie tylko produkty z naturalnych materiałów, a więc na przykład z drewna czy rattanu, ale również syntetyczne, a więc z technorattanu czy plastiku. W kolorze brązowym doskonale prezentują się zarówno całe komplety ogrodowe, jak i pojedyncze elementy, takie jak na przykład leżaki dostępne na stronie https://www.meblobranie.pl/lezaki-ogrodowe. Brąz doskonale wpisuje się w stylistykę każdego ogrodu, ocieplając przestrzeń, a także doskonale komponuje się z drzewami i krzewami. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby zachować ciągłość estetyczną między światem przyrody a naszymi meblami, możemy postawić na ich brązowe wersje.

Beżowe meble ogrodowe

Równie uniwersalnym kolorem, jak brąz jest beż. Z tego powodu również jest on bardzo popularnym odcieniem, wykorzystywanym do produkcji mebli ogrodowych. Z jednej strony jest elegancki, z drugiej jednak nie brudzi się tak łatwo, jak biel. Nie nagrzewa się też tak szybko, jak brąz czy antracyt. Beżowe meble ogrodowe doskonale prezentują się w każdej wersji, a więc zarówno z kolorowymi poduchami, jak i bez nich.

Wyświetlony 361 razy