czwartek, 07 kwiecień 2022 15:31

Grille elektryczne premium: po raz pierwszy równie dobre, co węglowe

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
https://www.top-grille https://www.top-grille unplash

Podstawowe modele grilli elektrycznych faktycznie nie stanowią atrakcyjnej alternatywy dla urządzeń na brykiet lub zasilanych gazem. Kiedy jednak spojrzeć na segment premium, sytuacja radykalnie się zmienia. Ci miłośnicy grillowania, którzy cenią sobie wygodę, będą zachwyceni!

 

Grill elektryczny klasy premium: co czyni go atrakcyjnym?

Co trzeba było zrobić, aby grille elektryczne stały się realną alternatywą dla gazowych lub na brykiet? W klasie premium o sukcesie urządzeń przesądzają głównie dwa rozwiązania techniczne, co widać znakomicie w ofercie na stronie https://www.top-grille.pl/category/grille-elektryczne.

  • Po pierwsze, jest to możliwość podłączenia w wybranych modelach sond i zastosowanie zdalnych sterowników. Oznacza to, że temperaturę można będzie regulować bez konieczności przerywania towarzyskiego spotkania. To zdecydowanie wygodne rozwiązanie, ale pojawia się tylko w niektórych grillach premium.

  • Z punktu widzenia smakosza zdecydowanie ważniejsze jest zastosowanie żeliwnego rusztu. To jedyny sposób, aby potrawy przygotowane na elektrycznym grillu smakowały równie dobrze, co znad płomienia. Odpowiednio ukształtowane żeliwo pozwala też uzyskać apetyczny wzór, dzięki czemu różnica między daniem z grilla elektrycznego i na brykiet znika zupełnie.

Grillowanie tak. Sprzątanie nie.

Grille elektryczne premium są zdecydowanie najwygodniejsze, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości. Zastosowanie ukrytych elementów grzejnych pozwala na ergonomiczne zaprojektowanie wnętrza, a ponieważ nie tworzy się tam nigdzie sadza, to czyszczenie grilla jest banalnie proste. W najbardziej dopracowanych modelach stworzony jest też kanał odprowadzający tłuszcz do jednorazowej rynienki, dzięki czemu zabrudzenia nie zalegają wewnątrz grilla.

Dopiero w klasie premium również można oczekiwać, że cały grill będzie odpowiednio stabilny, ergonomiczny i wykonany z materiałów, które nie będą wrażliwe czy to na mocniejszy detergent, czy nawet na zarysowania, co stanowi bardzo duże ułatwienie.

Przenośny, bezpieczny, zawsze gotowy

Elektryczny grill może być ustawiony nawet na balkonie czy tarasie – jest lekki, mniejsze modele można z powodzeniem przechować nawet w kuchennej szafce, większe, kiedy są nieużywane, przesunąć gdzieś w kąt, gdzie nie będą na co dzień przeszkadzały. Nie trzeba się martwić o zapas brykietu ani sprawdzać ilości gazu w butli, grill elektryczny po prostu zawsze jest gotowy, a jeśli nawet w samym środku zabawy nadejdzie letni deszcz, można go szybko przenieść w bezpieczne miejsce.

Grille elektryczne były kiedyś przedstawiane przede wszystkim jako rozwiązanie dla osób chcących utrzymać czystość i szukających rozwiązania minimalistycznego. Dziś to nadal jest prawdą, ale w segmencie premium zwraca się uwagę przede wszystkim na to, że dobrej klasy grill elektryczny pozwala na przygotowanie dań smakujących tak samo, jak najlepsze potrawy z grilla na brykiet. Tyle że nowoczesne rozwiązania sprawiają, że jest to prostsze niż kiedykolwiek.

Wyświetlony 1091 razy