środa, 01 lipiec 2020 18:27

Czy okres pandemii koronawirusa to dobry moment na zakup mieszkania?

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Zakup mieszkania Zakup mieszkania

Kryzys gospodarczy związany z epidemią koronawirusa odbił się negatywnie na wszystkich sektorach gospodarki państwa. Jednym z tych sektorów jest rynek nieruchomości.

Decyzję o wzięciu kredytu i zakupie mieszkania podejmujemy w każdym czasie, w czasie obecnie panującej epidemii także nie gaśnie zainteresowanie kupnem mieszkania. Czy zatem powinniśmy przeczekać ten czas, czy też nie zwlekając zdecydować się już teraz na kupno mieszkania?

Specjaliści twierdzą, że jeżeli chcemy kupić lub mamy na oku mieszkanie o dużym metrażu lepiej nie zwlekać z decyzję, natomiast nie należy się spodziewać w czasie obecnej epidemii wielkich obniżek cen mieszkań.

Dane statystyczne pokazują, iż ciągle rośnie zainteresowaniem zakupami na rynku nieruchomości, a ze względu także na społeczną izolację dużą popularność zdobywają także mieszkania z ogródkiem , balkonem czy tarasem.
W zdecydowanie dobrej sytuacji są teraz osoby o nieskazitelnej historii kredytowej, posiadające zdolność kredytową, którzy mogą odpowiednio zareagować gdzie trafi się niespodziewana okazja. Inaczej w przypadku innych osób, szczególnie tych, którzy w czasie epidemii straciły prace. Banki obecnie boją się ryzyka w związku ze spłacaniem przez nich kredytów, także warunki stawiane przez nie kredytobiorcą są coraz bardziej zaostrzane.

Dlaczego ceny mieszkań nie spadają mimo kryzysu? Specjaliści twierdzą, iż rynek nieruchomości jest odporny na tego rodzaju zawirowania kryzysowe.

Możemy natomiast zaobserwować tak zwane zamrażanie rynku, czyli okres który sprzedawcy chcą po prostu przeczekać i wycofują oferty mieszkań.

Wyświetlony 1614 razy