sobota, 29 sierpień 2020 15:53

Zmywarka w zabudowie czy wolnostojąca? – jaką wybrać

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Zmywarki Ole Ole Zmywarki Ole Ole

Zmywarka niewątpliwie ułatwia codzienne życie. Dlatego coraz częściej jest stałym elementem wyposażenia większości domostw. Spośród sprzętów AGD tego rodzaju mamy do wyboru zmywarki w zabudowie i wolnostojące. Wybór tej odpowiedniej zależy od wielu czynników.

 

  1. Zmywarki wolnostojące – dla kogo?

  2. Zmywarki w zabudowie – czy to dobre rozwiązanie?

  3. Na co się zdecydować, czyli podsumowanie.

Przy urządzaniu kuchni najważniejsza jest kwestia, by to pomieszczenie było funkcjonalnie. Czyli takie, aby wiele czynności wykonywało nam się wygodnie, a nagromadzony sprzęt nie zagracał często i tak małej przestrzeni. Dlatego też trzeba dokładnie przemyśleć jego wybór. Zmywarki należą do coraz częściej wybieranych urządzeń. I nic dziwnego – pozwalają zaoszczędzić czas, wodę, a tym samym pieniądze przeznaczone na rachunki. Podczas decyzji o wyborze tego rodzaju sprzętu gospodarstwa domowego, najczęstszym dylematem jest wybór między zmywarką wolnostojącą a zmywarką w zabudowie. Zarówno jeden typ, jak i drugi sprawdzi się w konkretnych warunkach. Na co więc zwrócić uwagę, decydując się na zakup zmywarki?

Zmywarki wolnostojące – dla kogo?

Należy zacząć od tego, że zmywarki wolnostojące przede wszystkim charakteryzują się przeważnie niższą ceną niż ich odpowiednik przeznaczony pod zabudowę. Drugą ważną ich cechą jest to, że możemy je ustawić w dowolnym miejscu kuchni – biorąc oczywiście pod uwagę lokalizację przyłączenia maszyny do wody i prądu. Najbardziej popularne marki zmywarek wolnostojących obecnie bardzo biorą sobie do serca fakt, aby były one wykonane estetycznie i w miarę możliwości w różnych stylach i kolorach https://www.oleole.pl/zmywarki.bhtml. Dzięki czemu, nawet nie zabudowując zmywarki, możemy się cieszyć jej estetycznym wyglądem. Plusem zmywarek wolnostojących jest także to, że niektóre z nich mają zdejmowane górne części, a to pozwala swobodnie umieścić je pod blatami naszych mebli. W ten sposób jeszcze bardziej wkomponują się one w wystrój. Zwykło się uważać, że zmywarki wolnostojące mogą zaburzyć estetykę dopracowanego wnętrza kuchni, jednak jeśli dysponujemy małą przestrzenią miejsca, jakim jest kuchnia, warto się zdecydować właśnie na zmywarkę wolnostojącą.

Zmywarki w zabudowie – czy to dobre rozwiązanie?

Zmywarki do zabudowy to urządzenia, które są przeznaczone do tego (jak sama nazwa wskazuje), aby je obudować meblowymi frontami i bokami. W ten sposób nie zaburzamy w żaden sposób wystroju kuchni. Zmywarka wygląda po prostu jak kolejny mebel (szafka). Trzeba pamiętać także, że zmywarki do zabudowy https://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy.bhtml przeważnie charakteryzują się większymi rozmiarami, a tym samym większą pojemnością w porównaniu do swoich sióstr wolnostojących. Tym samym bardziej sprawdzają się w większych kuchniach. Decydując się na zmywarkę w zabudowie, musimy kwestię jej ustawienia przemyśleć już w fazie projektowania kuchni – a konkretnie, ustawienia i wymiarów mebli, zwłaszcza przeznaczonej na taki typ zmywarki szafki. Zabudowa zmywarki ma też taką zaletę, że skutecznie wycisza jej pracę.

Na co się zdecydować, czyli podsumowanie

Z powyższych krótkich charakterystyk wynika jednoznacznie, że wybór między zmywarką wolnostojącą a w zabudowie zależy od tego, na jakiej estetyce kuchni nam zależy. Dlatego, jeśli nie zależy nam szczególnie na bardzo jednolitym wyglądzie kuchni i zmywarce o froncie identycznym, jak fronty mebli, a chcemy ją dopasować do niezabudowanych frontów kuchenek czy lodówek, warto się zdecydować na zmywarkę wolnostojącą. Jeśli jednak kwestie estetyczne są dla nas na pierwszym miejscu i chcemy stworzyć jednolitą kompozycję, to wybierzmy zmywarkę w zabudowie.

Wyświetlony 2623 razy