poniedziałek, 15 sierpień 2022 16:54

Smart oświetlenie – inwestycja, której nie pożałujesz!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Azzardo Azzardo pixabay

Smart oświetlenie to propozycja już nie tylko do obiektów wznoszonych zgodnie z zasadami budownictwa inteligentnego. Coraz częściej bowiem smart żarówki i lampy goszczą w mieszkaniach i domach, które mają zupełnie inną stylistykę i są budowane w sposób tradycyjny.

 

Dlaczego poszerza się grono zwolenników smart produktów? Są to bowiem produkty i rozwiązania, które finalnie przynoszą oszczędności. Co więcej, korzystanie z nich sprawia, że domowe wnętrza stają się bardziej funkcjonalne, choć nie tylko.

Na czym polega smart oświetlenie?

Wizualnie smart lampy czy żarówki trudno odróżnić od klasycznych propozycji. Ich moc tkwi we wnętrzu, w połączeniu technologii bezprzewodowej oraz technologii LED. Mamy zatem produkty, które bazują na LED-owych źródłach światła, są zatem energooszczędne i niezwykle trwałe. Jednocześnie pozwalają one na zdalne sterowanie, dzięki połączeniu z siecią Wi-Fi. Takie produkty można znaleźć w sklepie Azzardo.

Oszczędności, które cieszą

W czasach, kiedy to rosną rachunki za prąd i pozostałe media, inflacja szybuje znacznie wyżej niż się tego spodziewaliśmy, szukamy sposobów na oszczędności. Takich jednak, które nie ograniczają komfortu korzystania z domowych pomieszczeń, jak i ich funkcjonalności.

Oszczędzać zatem można wybierając smart produkty oświetleniowe. Inteligentne lampy czy żarówki nadają się bowiem do zdalnego sterowania. To zaś oznacza, że zapominalscy, którzy wychodzą z jednego pomieszczenia i zapominają wyłączyć światło, mogą to zrobić już będąc w innym miejscu, bez powracania do wnętrza, w którym zostawiono włączone lampy.

Największe jednak oszczędności przynosi możliwość zmiany parametrów oświetlenia. Chodzi głównie o natężenie oświetlenia. Rzadko kiedy jest nam niezbędne natężenie w wymiarze 100%. Wystarczy mała zmiana na tym polu, która pozostaje niewidoczna dla oczu domowników i nie wpływa na pogorszenie komfortu korzystania z danych przestrzeni. Zmiana, dzięki której ograniczone zostają rachunki za prąd. Choć w rozliczeniu miesięcznym może to być niezauważone, w skali rocznej różnice są już istotne.

Atmosfera w domowych wnętrzach

Poza oszczędnościami liczy się również fakt, że inteligentne oświetlenie można dopasować w taki sposób, aby uzyskać określoną atmosferę w poszczególnych wnętrzach. To równie ważne, bowiem to, jak się czujemy we własnym mieszkaniu czy domu, ma kolosalne znaczenie dla samopoczucia psychicznego.

Inteligentne oświetlenie to możliwość zmiany barwy światła, nie tylko jego natężenia. Co więcej, na rynku istnieją jeszcze bardziej zaawansowane smart żarówki, które są zintegrowane np. z muzyką. Dopasowanie światła i dźwięków do aranżacji, nastroju i funkcjonalności pomieszczenia? To marzenie możliwe do spełnienia.

I co ważne, inteligentne oświetlenie jest uniwersalne, a zarazem pozwalające na podkreślenie danej aranżacji, uwydatnienie piękna eleganckich czy wyjątkowych mebli, jak tych z oferty iHome24.pl.

Smart oświetlenie sprawdza się praktycznie w każdym wnętrzu. Przynosi korzyści w postaci oszczędności, większej funkcjonalności pomieszczeń oraz pożądanej atmosfery.

Wyświetlony 647 razy