poniedziałek, 14 marzec 2022 19:08

Po czym poznać profesjonalną siatkę na woliery?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
siatka na wolierę dla ptaków siatka na wolierę dla ptaków pixabay

Jednym z najważniejszych elementów do budowy woliery jest odpowiednia siatka. Jaką wybrać? Czym różni się siatka na woliery dla ptaków od takiej, która zapewni ochronę Twojemu kotu? Czy naprawdę polietylenowa siatka na woliery to jedno z lepszych rozwiązań? Poznaj szczegóły tych zagadnień!

 

Polietylen – zalety i wady

Siatka na woliery wykonana z polietylenu to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Dlaczego? Polietylen jest tworzywem sztucznym odpornym na działanie promieniowania słonecznego, wilgoci oraz warunków atmosferycznych. Co więcej, materiał ten trudno uszkodzić – wykonane z niego siatki na woliery dla ptaków nie rozerwą się nawet ciągnięte pazurkami lub ptasim dziobem. Zabezpieczą też hodowane gatunki przed drapieżnikami.

Jakie są minusy polietylenowej siatki na woliery? Ceny jej wykonania mogą znacznie wahać się zależnie od szczegółów Twojego zamówienia. Zwykle obowiązuje zasada: im większą ilość siatki zamówisz, tym niższa będzie jej cena za metr.

Siatki na woliery dla ptaków

Jaka siatka na woliery dla ptaków sprawdzi się najlepiej? Wiele zależy od tego, jaki ich gatunek hodujesz. Siatka na woliery dla gołębi, kanarków czy przepiórek, a więc ptaków drobnych, powinna charakteryzować się małymi oczkami. Najlepiej, gdy ich szerokość i wysokość nie przekracza 2 cm. Większe oczka sprawią, że drobne ptaki będą mogły przecisnąć się przez oczka siatki i uciec.

Siatki wybierane przez hodowców ptaków średnich, a więc np. siatka na woliery dla drobiu lub bażantów, mogą już mieć oczka nieco większe – nawet o wymiarach 3x3 cm. 

W przypadku hodowli ptaków dużych, a więc np. podczas wyboru siatki na woliery dla kur, masz dwie możliwości. Możesz zdecydować się na siatkę o sporych oczkach – 6x6 cm lub nawet 10x10 cm. Taka siatka ogrodzeniowa na woliery utrzyma duże ptaki wewnątrz wybiegu. Jednocześnie ułatwi podziwianie ozdobnych gatunków. Jeśli jednak nie chcesz, aby przez oczka siatki do wnętrza woliery przedostały się małe ptaki wolnożyjące, np. wróble lub mazurki, wybierz siatkę hodowlaną na woliery o mniejszych oczkach. Idealnie w takiej sytuacji sprawdzi się siatka z oczkami o wymiarach 2x2 cm lub 3x3 cm.

Jaką wybrać siatkę na wolierę dla kota?

Nie tylko hodowcy ptaków zastanawiają się jaką siatkę na woliery wybrać. To samo pytanie zadają sobie równie często właściciele kotów – zwłaszcza jeśli prowadzą hodowlę lub mieszkają na jednym z wyższych pięter. Bardzo popularnymi rozwiązaniami są polietylenowe lub plecione siatki na woliery dla kotów. Żadnej z nich zwierzęta nie przegryzą, nie rozerwą pazurami, ani nie przecisną się przez niewielkich rozmiarów oczka. Jeśli siatkę zainstalujesz tak, by miała odpowiednie napięcie, Twój pupil będzie mógł dodatkowo wykorzystać ją do ćwiczenia wspinaczki!

W takich sytuacjach lepiej sprawdzi się siatka na woliery pleciona (polietylenowa). Egzemplarze wykonane z metalu mogą nagrzać się i oparzyć delikatne kocie łapki.

siatka na wolierę dla kotów

siatka na wolierę dla kotów

Siatki na woliery od sprawdzonego producenta

Dobrej jakości siatki na woliery znajdziesz w ofercie profesjonalnych producentów. Jednym z nich jest firma SIECI-SIATKI. W swojej ofercie mamy wiele typów siatek zabezpieczających – w tym siatkę na woliery dla bażantów, gołębi, kur czy kotów. Sprawdź nasze produkty i wybierz ten, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na każde z nich!

Wyświetlony 879 razy