poniedziałek, 11 wrzesień 2023 16:24

Piękno i funkcjonalność: lustra w aranżacji wnętrz

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
lustra Wrocław lustra Wrocław adobestock

Szkło ma szerokie zastosowanie w wystroju wnętrz. Tworzy iluzje większej przestrzeni, rozjaśnia ją i dodaje elegancji. Dlatego też lustro jest jednym z najczęściej stosowanych elementów w aranżacji wnętrz w różnych stylach. Oprócz funkcji czysto praktycznej (przeglądanie się, szybkie poprawnie wyglądu) znacząco odmienia charakter miejsca i stanowi ciekawy dodatek dekoracyjny.

 

Odbicie Twojego stylu, czyli jak lustra mogą zmienić wygląd Twojego domu

Czasami jedna mała rzecz może całkowicie odmienić charakter wnętrza. Tak jest m.in. z lustrami.  Ustawione w odpowiednim miejscu mogą stanowić osobliwy dekor, np. zastępując obraz na ścianie. To, jaki efekt otrzymasz, zależy przede wszystkim od wybrania odpowiedniego lustra. Bogata zdobiona ramka, np. w złocie czy srebrze nada efekt dworskości pomieszczeniu. Z kolei minimalistyczne obramowanie lub brak ramki sprawia, że lustro staje się uniwersalnym dodatkiem do wnętrza. Atrakcyjną  dekoracją w stylu industrialnym może stać się np. lustro z czarną ramką. Jeśli tafla szkła dodatkowo jest podzielona wewnątrz czarnymi ramkami, wtedy efekt jest jeszcze ciekawszy.

Stwórz iluzję większej przestrzeni w swoim domu

Lustro powieszone w pomieszczeniu o małej kubaturze stworzy iluzję większej przestrzeni. Może również stać na podłodze, oparte o ścianę lub mebel, a wtedy będzie nieszablonowym elementem dekoracyjnym. Atrakcyjności doda mu nieregularna tafla szkła lub nietuzinkowe zdobienia na ramce. Co więcej, lustro ustawione na podłodze jest dodatkiem ozdobnym bardzo funkcjonalnym. Możesz przenosić go z miejsca na miejsce bez problemu. Dzięki temu Twoje mieszkanie nie będzie nudne pod względem aranżacyjnym. Dobrym pomysłem na urozmaicenie wystroju wnętrza jest umieszczenie na ścianie kilku mniejszych lusterek w formie galerii, np. heksagonów lub rombów. Pomieszczenie stanie się nie tylko bardziej eleganckie i wizualnie większe, ale też lepiej doświetlone.

Na co zwrócić uwagę, kupując lustro do domu

Przed kupnem lustro dokładnie rozważ za i przeciw konkretnemu modelowi. Zastanów się, gdzie lustro ustawić i jakie będzie spełniało zadania. Do mniejsze pomieszczenia lepie wybrać lustro minimalistyczne, np. bez ramki. Sprawdzi się też model o owalnym kształcie, który doda pomieszczeniu uroku i ożywi je. We wnętrzach do większej kubaturze małe lustra nie mają prawa bytu. Chyba że zdecydujesz się na stworzenie galerii złożonej z kilku mniejszych luster na ścianie. Zwróć też baczną uwagę na styl wnętrza, bo to ma ogromne znaczenie przy wyborze elementów dekoracyjnych. Jeśli szukasz lustra do salonu urządzonego w stylu glamour, możesz wybrać bogato zdobione lub chrakteryzujące się prostotą. Wiele zależy od rodzaju mebli. Mocno ozdobna  komoda w towarzystwie minimalistycznego lustra bezie prezentować się lepiej niż przy lustrze dekoracyjnym. Natomiast jeśli nie masz pomysłu na dobór odpowiedniego lustra, wybierz model uniwersalny.

Gdzie szukać dobrej inspiracji? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę z miastem, np. "lustra Wrocław".  Warto też odwiedzić firmowe strony  internetowe   bogdanglass.pl, na których można znaleźć wiele informacji na temat luster i kupić lub zamówić poszukiwany produkt. Oprócz tego koniecznie czytaj branżowe pisma i blogi wnętrzarskie, w których można znaleźć atrakcyjne dla siebie rozwiązanie. 

 

Wyświetlony 349 razy