środa, 01 marzec 2023 12:34

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy sufitowej i kinkietu do garderoby?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kinkiet do garderoby Kinkiet do garderoby pixabay

Nie ulega wątpliwości, że nowoczesne oświetlenie stanowi jeden z najważniejszych elementów aranżacyjnych każdego domu. Dlatego wybranie odpowiedniego oświetlenia jest tak ważne. Oświetlenie zarówno podkreśla stylistykę wnętrza oraz nadaje mu przytulnego charakteru. Co więcej, zwiększa bezpieczeństwo użytkowania mieszkania.

 

Lampa sufitowa – jak wybrać?

Współczesny rynek oferuje wiele przeróżnych lamp sufitowych, tym samym wybór właściwej lampy może być dla klienta sporym wyzwaniem. Oczywiście wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd lampy sufitowej. Naturalnie nie ma nic z w tym złego, ponieważ oryginalna lampa podkreśli styl pomieszczenia i przykuje uwagę gości. Jednak dopasowując taki rodzaj plamy do pokoju domownik musi kierować się tzw. zasadą spójności. Do stylu industrialnego pasuje lampa sufitowa o prostych kształtach i w barwach, takich jak, czerń bądź odcień surowego metalu. Natomiast w przypadku stylu klasycznego świetnie sprawdzą się lampy sufitowe z materiałowych lub szklanych abażurami. Kolejnymi ważnymi aspektami są parametru techniczne oraz rozmiary. Biorąc pod uwagę komfort i wygodę, kluczowa jest wysokość lampy sufitowej. W niskim pomieszczenie lepiej zrezygnować z wysokiej lampy sufitowej. Lampa powinna znaleźć się w punkcie, pod którym często przechodzimy, ale nie może kończyć się niżej niż na wysokości 200 cm. Z kolei, jeśli lampa zostanie umieszczona pod szafką albo nad stołem, to odległość między źródłem światła a obiektem powinna wynosić co najmniej 120 cm. Poza tym warto brać uwagę na łatwość obsługi lampy, a dokładnie na łatwą wymianę żarówek, czy bezproblemowe jej czyszczenie.

Kinkiet do garderoby – jak wybrać?

Obecnie garderoba odzwierciedla nasz charakter. Z tego powodu pomieszczenie to powinni doskonale oświetlone. Główne światło w postaci plafonu, zwisa czy też lampy wiszącej może okazać się niewystarczające. Zatem warto do garderoby wkomponować dodatkowe lampy, np. regulowane kinkiety. Przy wybieraniu kinkietu do garderoby istotna jest barwa światła, gdyż światło sztuczne całkiem inaczej prezentuje się, niż światło naturalne. Bezspornie należy także dobrać rozmiar kinkietu do wielkości garderoby. W małej garderobie dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie mniejszych kinkietów, a większych można sobie pozwolić na większe i oryginalne kinkiety. Dodatkowo czasem w garderobie domowi może powiesić lampę ścienna. Podłużny kinkiet umieszczony pod lustrem doświetli ubiór i twarz. Niewątpliwie wiele zależy od aranżacji, w jakiej garderoba została wykonana. Kinkiet do garderoby w stylu glamour będzie pięknie komponować się z elegancką garderobą. Do industrialnej garderoby pasuje kinkiet na wysięgniku.

 
 
Wyświetlony 472 razy