piątek, 24 luty 2023 09:45

Materac na podłodze – czy to dobre rozwiązanie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Materac na podłodze Materac na podłodze pixabay

Jeśli chcesz zadbać o komfort swojego snu, musisz odpowiednio zaaranżować swą sypialnię. Popularną opcją zwłaszcza wśród miłośników minimalizmu jest umieszczenie materaca bezpośrednio na podłodze, bez dodatkowej ramy. Poniżej przedstawiamy zalety oraz wady takiego rozwiązania. Przeczytaj krótki poradnik i przekonaj się, czy rzeczywiście potrzebujesz łóżka, aby się wyspać.

 

Jaki materac lepszy – sprężynowy czy piankowy?

Aby zaaranżować wygodne posłanie w sypialni, musisz najpierw zastanowić się, jaki materac będzie dla Ciebie lepszy – piankowy czy sprężynowy. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo jest ona uzależniona bardziej od Twoich indywidualnych upodobań niż np. kondycji kręgosłupa. Dodatkowo oba warianty występują w rozmaitych wersjach, różniących się między sobą:

  • sprężystością,
  • stopniem twardości,
  • ergonomicznością,
  • sposobem użytkowania (jedno- lub dwustronny). 

Jeśli natomiast chcesz wiedzieć, jaki materac kupić do spania na chory kręgosłup (piankowy czy sprężynowy), zapewniamy, że obie opcje będą odpowiednie! Upewnij się tylko, czy wybrany produkt optymalnie dopasowuje się do kształtu ciała w czasie snu. 

Czy warto mieć sam materac zamiast łóżka?

Spanie bezpośrednio na podłodze ma wiele zalet, ale też wady, o których warto pamiętać. Upewniając się, jaki materac będzie dobry dla Twojego kręgosłupa (również chorego), zadbaj także o znalezienie mu właściwego miejsca w sypialni. Rezygnacja z łóżka powinna być przemyślana i dostosowana nie tylko do aktualnych preferencji, ale też wystroju. W nowoczesnym i minimalistycznym pomieszczeniu taka aranżacja sprawdzi się świetnie. Nie polecamy jej natomiast do wnętrz urządzonych z przepychem, z użyciem ciężkich mebli, np. w stylu glamour lub art deco. 

Zalety spania na materacu bezpośrednio na podłodze

Decydując się na umieszczenie materaca sprężynowego czy piankowego na podłodze, ułatwisz kręgosłupowi przybranie lepszej, bardziej naturalnej pozycji w czasie snu. Twoje ciało zyska solidną podporę, a jego ciężar rozłoży się równomiernie. Takie rozwiązanie sprawdzi się też do niewielkich sypialni, ponieważ pozwala zaoszczędzić dodatkową przestrzeń, którą zajęłaby rama. Nic zatem dziwnego, że nadal w wielu kulturach, zwłaszcza azjatyckich, używanie łóżek jest mało popularne. 

Wady materaca na podłodze

Położenie zakupionego materaca bezpośrednio na podłodze jest rozwiązaniem, które odradzamy alergikom. W trakcie snu nawet na niższym łóżku jesteś lepiej zabezpieczony przed kurzem i drobnoustrojami, które naturalnie występują na podłożu. Poza tym rezygnując z tego mebla sprawiasz też, że dolna część wkładu piankowego lub sprężynowego pozbawiona jest swobodnego dostępu do powietrza. Może to prowadzić do zwiększenia temperatury całego posłania, a w rezultacie do obniżenia komfortu Twojego wypoczynku. 

Zamów materac piankowy w Molly Flex!

Jeśli już wiesz, czy chcesz spać na łóżku, czy bezpośrednio na podłodze, czas na zakup odpowiedniego materaca! W sklepie Molly Flex możesz kupić wysokiej jakości produkt, który zapewni dobrą pozycję Twojemu kręgosłupowi w trakcie wypoczynku! Oferujemy różnorodne materace piankowe, stanowiące świetną alternatywę dla sprężynowych. 

Wyświetlony 428 razy