piątek, 16 czerwiec 2023 15:59

Mała sypialnia w kilku krokach

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
małą sypialnia małą sypialnia

Chcąc zaaranżować małą sypialnie stoimy niejednokrotnie przed ciężkim wyzwaniem. Jest to miejsce wyjątkowe, które nierzadko musi spełniać kilka funkcji jednocześnie. Jako odosobnione stanowi często element domowego biura i garderoby. Oto kilka inspiracji jak stworzyć małą sypialnię i cieszyć się praktycznymi rozwiązaniami.

 

Strefa snu

Przed przystąpieniem do aranżacji musimy zastanowić się jakie funkcje będzie spełniała nasza mała sypialnia i wydzielić w pomieszczeniu poszczególne strefy. Najważniejsza oczywiście jest strefa snu, która zapewni nam komfortowe warunki do wypoczynku oraz relaksu. Wybierając łózko do małej sypialni nie skupiajmy się na pełnowymiarowych modelach z dużymi materacami. Praktyczniejsza może okazać się rozkładana wersalka, która po rozłożeniu zapewni komfortowe miejsce do spania dla dwóch osób, a jej schowek na pościel zapobiegnie niechcianemu bałaganu. Jeżeli meble tapicerowane w postaci wersalki nie są dla nas, można rozważyć zakup rozkładanej sofy, która pozwoli na wygodne spędzenie czasu przed telewizorem oraz wygodę snu.

Strefa pracy

Sypialnia jest najczęściej oddalonym pokojem w miejscu, które wydaje się być najbardziej ciche. Dlatego wielokrotnie jest wykorzystywana w celu domowego biura, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał. Z tej właśnie przyczyny należy postawić na wielofunkcyjne meble i zastosować komody z wyciąganym blatem. Dzięki temu w razie potrzeby zyskamy przestrzeń do pracy przy laptopie. Dobrym pomysłem jest również powiększenie parapetu okiennego, tak oby stworzyć z niego blat umożliwiający pracę przy komputerze. Nie jest to rozwiązanie dobre dla każdego, widok z okna co prawda odpręża wzrok, ale również dekoncentruje.

Strefa wejścia

Ważnym elementem małej sypialni są drzwi wejściowe. W małych metrażach dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwne montowane do szyny, po której są one otwierane. Dzięki temu uzyskamy odrobinę wolnej przestrzeni, którą w standardowych warunkach zajmowały by otwierane drzwi. Systemy przesuwne można kupić w modnych wydaniach pasujących do każdego stylu. Jeżeli przeprowadzamy gruntowne zmiany można pokusić się o drzwi chowane w ścianie, które dzięki specjalnemu stelażowi podczas otwierania wsuwają się w przestrzenie ścienne.

Strefa relaksu

 

Dla miłośników wieczornego czytania ważna jest również strefa relaksu. Odpowiednie oświetlenie powinno być ciepłe, nie rażące i umiejscowione tuż przy łóżku. Jeżeli nie mamy możliwości postawienia stolika nocnego, z pomocą przychodzą kinkiety umieszczone najlepiej na ruchomych wysięgnikach dzięki którym możemy swobodnie sterować światłem i cieszyć się wieczorną lekturą.

Więcej na portalu Inspire Home

Wyświetlony 445 razy