piątek, 21 maj 2021 16:40

Jak skutecznie czyścić mopem z wyciskaczem, by nie zostawiać smug?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
mop z wyciskaczem mop z wyciskaczem pixabay

Sprzątanie mopem z wyciskaczem wiąże się często z różnymi trudnościami. Problemem są między innymi pozostawione na podłodze smugi. W jaki sposób rozwiązać ten kłopot i sprawić, że podłoga po sprzątaniu będzie lśniła jak nowa?

Mop z wyciskaczem ma przede wszystkim sprawnie pomóc nam w wyczyszczeniu powierzchni płaskiej, a dodatkowo nie utrudniać, np. wymiany kolejnych szmat przeznaczonych do mycia podłogi. Jednak nieumiejętna obsługa tego – prostego zdaje się – urządzenia może wyrządzić sporo niepożądanych skutków.

Co musimy pamiętać o takich mopach?

Przede wszystkim mop z wyciskaczem jest urządzeniem ręcznym, ale ma pewne mechanizmy ułatwiające zachowanie czystości i pracę. To właśnie wyciskacz, który ogranicza nabieranie wody na mopa i przez to redukuje pojawianie się smug.

Pamiętajmy jednak, że taki wyciskacz cały czas ma jedną wodę. To oznacza, że ciągłe pobieranie płynów z jednego pojemnika mija się z celem. W pewnym momencie zaczniemy bowiem myć podłogę brudną wodą, a to doprowadzi do śladów i smug na powierzchni czyszczonej.

Jednak smugi to nie tylko kwestia wody, ale też techniki sprzątania.

Wyciskaj mop nie tylko po nabraniu wody.

Wiele osób wyciska mopa wyłącznie po nabraniu wody i robi to delikatnie. Warto mopa mocno przepuścić przez wyciskacz tak, aby wyłącznie zwilżał on podłogę. W ten sposób nie pozostawi on dodatkowych mazów czy smug. Po przeczyszczeniu kawałka spójrz czy wody jest odpowiednia ilość, a w razie potrzeby wyciśnij mop jeszcze raz.

Z kolei zbyt mało wody sprawi, że zaczniemy wycierać brud suchą końcówką, przez co tylko przeniesiemy go z miejsca na miejsce. Umiar jest tu więc wyjątkowo ważny i warto o nim pamiętać! Jeżeli potrzebujesz informacji o mopach i nie tylko, sprawdź stronę Leifheitsklep.pl – znajdziesz tam wiele interesujących kwestii o urządzeniach do sprzątania, nowoczesnych sposobach na utrzymywanie porządku i nie tylko. Na pewno warto sprawdzić te informacje, jeżeli chcesz mieć czysty dom i nie męczyć się zbytnio przy jego sprzątaniu.

Wyświetlony 1120 razy