wtorek, 12 październik 2021 19:20

Idealnie czysta podłoga - czy to możliwe?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
sklep internetowy Metler sklep internetowy Metler pixabay

Lubisz mieć w domu czyste podłogi? Na pewno tak! Najprzyjemniejsze są chwile tuż po umyciu, gdy podłoga lśni bez brudu, kurzu i plam. Uzyskanie takiego efektu wcale nie musi być trudne - wystarczy odpowiedni preparat i dobrej jakości mop.

Czasem warto zaopatrzyć się w kilka różnego rodzaju mopów, aby dopasować je do wymagań stawianych przez powierzchnie znajdujące się w domu. Warto bowiem pamiętać, że od czystości płaskich powierzchni zależy nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo ich użytkowników.

Mopy sznurkowe/paskowe

Wybór mopa do mycia podłogi wcale nie jest prosty! To tak, jak przy zakupie deski do prasowania - zakup pierwszego lepszego produktu może okazać się nietrafiony. Na szczęście w sklepach, np. w sklepie internetowym Metler, dostępnych jest wiele różnych rozwiązań. Mopy do mycia podłóg mogą występować w wersji sznurkowej/paskowej lub płaskiej. Mop sznurkowy najczęściej stosuje się do sprzątania niewielkich powierzchni. Stanowi nieocenioną pomoc w każdym domu, ponieważ posiada kompaktową konstrukcję i jest tani w eksploatacji - nawet przy częstej wymianie wkładów. Jego mocną stroną jest też bardzo wysoka chłonność, dlatego idealnie absorbuje każdą rozlaną ciecz. Mopy paskowe dobrze poradzą sobie z usuwaniem zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc, np. narożników, zakamarków czy nieregularnej powierzchni.

Mopy płaskie

Alternatywą dla mopa sznurkowego i paskowego jest mop płaski. Stosując go można uzyskać perfekcyjnie czyste podłogi na wysoki połysk. Mop płaski stosowany jest zwykle do zmywania dużych lub często eksploatowanych powierzchni. Z tego rodzaju mopów do mycia podłóg chętnie korzystają profesjonalne serwisy sprzątające. Wynika to z poręczności i ekonomii tego typu produktów. Wkłady do mopów płaskich mają wysoką chłonność, sprawnie usuwają brud z dużych powierzchni i są łatwe do utrzymania w czystości. Czego chcieć więcej?

Jak wybrać dobry mop płaski?

Jeśli chcesz uzyskać efekt czystych podłóg bez smug, np. pozostawionych przez deski do prasowania, pamiętaj, by myć je skutecznymi środkami i dobrać odpowiednie akcesoria. Mop płaski składa się z kilku elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Pierwszą kwestią jest drążek - metalowy lub aluminiowy. Drążki metalowe są bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale jednocześnie są cięższe. Z kolei drążek aluminiowy jest dużo lżejszy i wygodniejszy w manewrowaniu. Istotnym elementem mopa jest również stelaż oraz sposób mocowania wkładu. Duże powierzchnie najlepiej sprzątać mopem ze stelażem typu kieszeniowego lub speedy. Pasują do niego wkłady dedykowane do częstego czyszczenia powierzchni na mokro i sucho. Z kolei mop z wkładem montowanym na rzepy można wykorzystać do sprzątania mniejszych pomieszczeń.

Wkłady do mopów

Ważnym elementem mopa jest sam wkład. Najlepszy jest taki, który jest połączeniem kilku rodzajów włókien mikroaktywnych. Taka konstrukcja zapewnia skuteczne czyszczenie, wysoką chłonność oraz dużą dokładność - nawet podczas mycia chropowatych powierzchni. Przykładem takiego połączenia włókien we wkładzie jest mop płaski Vileda. Wkład może być wielokrotnie prany w pralce, nawet w temperaturze 60 stopni. Dobrym pomysłem jest też zakup mopa z wiadrem do wyciskania wkładu, np. zestaw Vileda UltraMax. Dzięki wiaderku o specjalnej konstrukcji można łatwo i szybko odcisnąć nadmiar wody z wkładu. Wykonane ze sztucznego tworzywa wiaderko jest solidne i komfortowe w użytkowaniu.

Mop płaski Vileda Ultramat Turbo

Aby mycie podłóg przestało kojarzyć się z uciążliwym i czasochłonnym zajęciem, warto korzystać ze sprawdzonych produktów. Jedną z najchętniej wybieranych marek jest wspomniana Vileda, która oferuje na przykład mop płaski obrotowy Vileda Ultramat Turbo. Gwarantuje on łatwe sprzątanie i bezdotykowe odsączanie wody. Sprzątanie mopem płaskim obrotowym Vileda Ultramat Turbo nie wymaga wielkiego wysiłku, nie trzeba się brudzić i moczyć rąk. Badania przeprowadzone przez niezależny, akredytowany instytut badawczy udowodniły, że mop ten usuwa 99% bakterii wyłącznie przy użyciu wody. Mechanizm obrotowy jest trwały i wygodny w użytkowaniu. Mop płaski obrotowy Vileda posiada nakładkę z dwoma rodzajami mikrowłókien. Białe włókna gwarantują, że nawet na delikatnych powierzchniach zaprowadzimy porządek bez smug i zarysowań. Z kolei czerwone włókna doskonale radzą sobie z uporczywym brudem, więc do mycia nie trzeba używać detergentów. Ważną sprawą jest też to, że mop płaski Vileda Ultramat Turbo posiada ruchomą główkę, która bez trudu sprząta w narożnikach, trudno dostępnych miejscach, a nawet pod meblami. Nakładkę mopa można łatwo zdjąć, ponieważ jest mocowana za pomocą klipsów.

Mop płaski Vileda UltraMax

Inną propozycją jest mop Vileda UltraMax. To najpopularniejszy na rynku mop płaski Vileda z bezdotykowym systemem odsączania wody. Doskonale czyści każdy rodzaj powierzchni pozostawiając ją idealnie czystą i lśniącą. Mop płaski Vileda UltraMax jest sprzedawany w zestawie z wiaderkiem, które umożliwia komfortowe wyciskanie wkładu. Białe i czerwone włókna nakładki, podobnie jak w mopie płaskim obrotowym Vileda, zapewniają idealną czystość bez konieczności stosowania detergentów. To jeden z najlepszych mopów dostępnych na rynku - przekonaj się sam!

Wyświetlony 908 razy