piątek, 10 luty 2023 18:25

Ekogroszek – czym się charakteryzuje?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
https://grzejemnieto.pl/, https://grzejemnieto.pl/, Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Ekogroszek to popularny produkt służący do ogrzewania domów. Do jakich pieców się nadaje i jakie są cechy ekogroszku?

 

Każde paliwo wykorzystywane do ogrzewania domów ma nie tylko inną cenę, ale przede wszystkim parametry. To właśnie one powinny być kluczowe przy wyborze tego typu produktów, aby zapewnić efektywne ogrzewanie bez rujnowania domowego budżetu. Bardzo dużą popularnością cieszy się ekogroszek. Czym się charakteryzuje?

Jaki węgiel najlepiej się sprawdzi?

Przed zakupem węgla warto sprawdzić, jakie produkty mamy do wyboru. Dwa podstawowe rodzaje to:

  • węgiel kamienny – najpopularniejszy rodzaj węgla, który wyróżnia się większą zawartością czystego węgla niż węgiel brunatny, jest więc bardziej kaloryczny. Jest czarny i twardy.
  • węgiel brunatny – ma brązowy odcień i dużo niższą kaloryczność od węgla kamiennego. Jest kruchy, a jego minusem jest również to, że dobrze chłonie wodę. 

W zależności od typu węgla kamiennego może on różnić się parametrami. Im wyższy typ węgla, tym większa jest jego kaloryczność, jednak jest też trudniejszy w spalaniu. Ponadto węgiel dzielimy na sortymenty według wielkości ziarna. Im grubsze ziarno, tym lepiej węgiel sprawdza się w kotłach domowych. W kolejności od najgrubszych wyróżniamy: kostkę, orzech, groszek, miał oraz flotokoncentrat i muł węglowy.

Czym się charakteryzuje ekogorszek?

Opał zapewniający efektywne spalanie to konieczność, jeśli chcemy ogrzać dom niedrogo, wydajnie, a przy tym ekologicznie. Jednym z najpopularniejszych rodzajów paliwa jest obecnie ekogroszek, który kształtem przypomina drobne bryłki węgla. Sprawdza się on w niskoemisyjnych kotłach nowej generacji. Jest dużo mniej szkodliwy dla środowiska niż paliwa wysokoemisyjne, do atmosfery dostaje się bowiem mniej dymu i szkodliwych substancji. Dobrej jakości ekogroszek jest produkowany z węgla kamiennego i wyróżnia go wysoka kaloryczność. W procesie produkcji wysokokaloryczne grudki kruszy się, płucze i przesiewa, dzięki czemu pozbywamy się miału, frakcji niepalnych i szkodliwych substancji. Ekogroszek jest bardzo wydajny, dzięki czemu jest to opłacalny wybór, o ile tylko posiadamy odpowiedni piec. Jeśli chcesz wybrać dobrej jakości materiał opałowy, zajrzyj na stronę https://grzejemnieto.pl/, gdzie znajdziesz ekogroszek workowany najwyższej jakości.

Jaki ekogroszek workowany wybrać?

Firma Grzeje mnie to oferuje wysokiej jakości ekogroszek w workach. Jest to produkt, który wyróżnia wysoka wydajność. Wieloetapowy proces obróbki pozwala dokładnie oczyścić i wyselekcjonować najlepsze bryłki, aby otrzymać produkt końcowy o wysokiej kaloryczności, który jest przyjazny dla środowiska. Wysoka wartość opałowa, niska zawartość substancji, takich jak popiół czy siarka, a także optymalna wilgotność sprawiają, że otrzymujemy wydajne, a przy tym ekologiczne spalanie. Worki ze specjalnej folii, w których sprzedawany jest ekogroszek, zapewniają zachowanie wszystkich parametrów i świetnie sprawdzają się podczas transportu oraz przechowywania. 

Do wyboru mamy różne rodzaje ekogroszku, takie jak:

  • Ekogroszek J-30 – charakteryzuje się wysoką wartością opałową i znikomą spiekalnością. Idealnie sprawdza się w nowoczesnych kotłach z podajnikiem automatycznym.
  • Ekogroszek J-26 – wyróżnia go silnie świecący płomień i niska zawartość siarki. Nie dopuszcza do osadzania się w przewodach kominowych sadzy.
  • Ekogroszek J-30/J-26 – jest to mieszanka tych dwóch produktów, która stanowi wysoką wartość opałową. Znikoma spiekalność i minimalna zawartość popiołu oraz siarki sprawiają, że jest to produkt najwyższej jakości.

Ekogroszek jest więc najlepszym wyborem, jeśli posiadamy piec nowej generacji i zależy nam na zakupie opału, który będzie charakteryzował się dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Wyświetlony 489 razy