czwartek, 19 styczeń 2023 13:41

Co jest ważne podczas wyboru odpowiednich drzwi do wnętrza?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
drzwi do wnętrza drzwi do wnętrza Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Wybór drzwi wewnętrznych obecnie jest niezwykle rozbudowany. Klienci mogą wybierać i przebierać w rodzajach, materiałach, kolorach czy formach. Nie jest to sprawa błaha, ponieważ stolarka odgrywa ogromną rolę w aranżacji wnętrz.

Jeśli więc decyzje dotyczące kolorów, mebli i dodatków we wnętrzach zostały podjęte, warto pochylić się nad drzwiami, które powinny być maksymalnie dopasowane do tych elementów. Czym kierować się podczas poszukiwań drzwi doskonałych? Jakie drzwi polecane są do wnętrz? Czy drzwi rozwierane to jedyna propozycja?

  1. Dopasuj drzwi do pozostałych komponentów aranżacyjnych
  2. Drzwi harmonijkowe — doskonała alternatywa drzwi rozwieranych i przesuwnych
  3. Drzwi harmonijkowe drewniane — postaw na wysoką jakość

Dopasuj drzwi do pozostałych komponentów aranżacyjnych

Jeśli chcesz uzyskać najlepszy, najkorzystniejszy dla wnętrza efekt, warto szukać drzwi, które będą dopasowane w każdym calu do salonu, kuchni, jadalni czy sypialni. Odcień drzwi powinien korespondować z podłogą czy kolorem ścian. Nie oznacza to, że mają być identyczne, ponieważ nie o to chodzi. Mogą ze sobą kontrastować, czego przykładem jest dębowa posadzka oraz czarne drzwi. Dobrze jest, kiedy posadzka i drzwi tworzą barwny gradient. Jeden element jest ciemniejszy niż drugi.

Każde wnętrze powinno być opanowane przez nie więcej niż 2-3 kolory. Jeśli masz w zamiarze wykorzystać drzwi, które kontrastują z podłogą, lepiej dopasować je do stolarki okiennej bądź koloru mebli. W ten sposób uzyskasz ciekawy i satysfakcjonujący efekt.

Drzwi harmonijkowe — doskonała alternatywa drzwi rozwieranych i przesuwnych

Tradycyjne drzwi rozwierane to nie jedyna opcja, jeśli chodzi o dom jednorodzinny. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak aby uzyskać więcej wolnej przestrzeni, można zdecydować się na drzwi przesuwne bądź drzwi harmonijkowe. Drzwi składane często wykorzystywane są przy wejściach do łazienki, garderoby czy z wiatrołapu do salonu. Jeśli dom budowany jest podobnie, jak w latach 80. i 90. XX wieku, możliwe, że króluje tam sporo osobnych pomieszczeń i kuchnia również jest odłączona od salonu. W takiej sytuacji eleganckie drzwi harmonijkowe będą strzałem w dziesiątkę!

Drzwi harmonijkowe często produkowane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Montowane na prowadnicy górnej świetnie się sprawdzą w każdym domu. Cieszą się lekką konstrukcją, a ich zakup uwolni małe wnętrza od dodatkowego zagracania drzwiami rozwieranymi. 

Cechą charakterystyczną drzwi harmonijkowych jest to, że budowane są z ruchomych lameli łączonych ze sobą. Można je wykonać na zamówienie, aby spełniały maksimum wymagań klienta. 

Drzwi harmonijkowe drewniane — postaw na wysoką jakość

Drewniane lamele to klucz do stworzenia eleganckich, pięknie prezentujących się drzwi harmonijkowych. Swoją lekką konstrukcją zdążyły zachwycić już niejednego użytkownika. Drzwi harmonijkowe bez większych przeszkód można stworzyć na wymiar, aby idealnie pasowały do konkretnego otworu drzwiowego i nie zajmowały więcej miejsca, niż jest to konieczne. Drzwi harmonijkowe można dostosować, w zależności od tego, czego oczekuje konkretny użytkownik. Firmy zajmujące się ich produkcją oferują drzwi harmonijkowe z nadrukiem jednostronnym. A co może przedstawiać nadruk? Tak naprawdę wszystko! Klient sam może wybrać swój nadruk na drzwiach. Takie drzwi polecane są w szczególności do pokojów zajmowanych przez dzieci czy nastolatków. Drzwi z nadrukiem Wieży Eiffla czy żółtych taksówek na nowojorskiej ulicy z pewnością przypadną do gustu niejednemu użytkownikowi wchodzącemu w okres dorosłości.

Wyświetlony 545 razy