piątek, 03 czerwiec 2022 08:52

3 powody, dla których warto wybrać bramę garażową segmentową

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bramy segmentowe Bramy segmentowe

Segmentowe bramy garażowe to popularne rozwiązania, które można spotkać w wielu domach jednorodzinnych i nie tylko. Skąd wynika tak duże zainteresowanie tymi produktami? Przede wszystkim z wygody użytkowania, atrakcyjnego wyglądu i możliwości dopasowania do konstrukcji obiektu.

Do tego montaż segmentowej bramy garażowej jest szybki i nie wymaga ingerencji w bryłę budynku. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto ją wybrać.

1. Brama garażowa segmentowa to oszczędność miejsca

Konstrukcja segmentowej bramy garażowej polega na tym, że skrzydło składa się z kilku poziomych części (segmentów). Podczas unoszenia wjeżdżają one pod sufit garażu, zajmując bardzo mało przestrzeni. Jest to zatem dobre rozwiązanie na niewielkie posesje z krótkimi podjazdami. Kierowca może zaparkować samochód nawet kilka centymetrów przed bramą, ponieważ jest ona unoszona i podczas otwierania nie wychodzi poza obrys budynku. 

Wymiary bramy garażowej segmentowej można również bez problemu dopasować do konstrukcji budynku i swoich potrzeb. Niezależnie więc od tego, czy Twój garaż jest spory, czy wjazd do niego jest bardzo wąski, możesz skorzystać z zalet tego rozwiązania. Kolejną korzyścią jest to, że skrzydło po podniesieniu nie zajmuje wiele miejsca w pomieszczeniu – nie tracisz więc cennej przestrzeni do przechowywania. 

2. Brama segmentowa garażowa z napędem to wygoda użytkowania

Takie systemy zwykle są wyposażone w napęd, który możesz uruchomić z wnętrza garażu lub zdalnie – za pomocą pilota. Dzięki temu zyskujesz spory komfort, ponieważ nie musisz wysiadać z samochodu, by otworzyć skrzydło i wjechać do budynku. 

Jaki napęd do bramy garażowej segmentowej wybrać? Do tego typu skrzydeł pasują wszystkie typy urządzeń napędzających. Ważne jednak, aby były dopasowane do konkretnego produktu, czyli w tym przypadku, składającego się z segmentów. Najlepiej więc kupić napęd od razu z bramą, ponieważ zyskasz pewność, że jego parametry (czyli siła ciągnięcia i pchania) będą właściwie dobrane.

Bramy segmentowe można również otwierać ręcznie i wbrew pozorom nie trzeba w to wkładać dużej siły. Natomiast przed podniesieniem skrzydła przez osoby postronne chronią zabezpieczenia antywłamaniowe. Jeśli planujesz zakup, upewnij się, że wybrany przez Ciebie produkt jest w nie wyposażony.

skrzydło bramy garażowej segmentowej

skrzydło bramy garażowej segmentowej

Segmentowe bramy garażowe można montować we wszystkich rodzajach budynków. Producenci zapewniają możliwość pełnego dopasowania skrzydeł do potrzeb klienta, zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. Możesz więc kupić bramę praktycznie w każdym rozmiarze i kolorze. 

3. Bramy segmentowe możesz w pełni dopasować do swojego budynku

Bramę segmentową można dopasować do swojego domu zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i wizualnych. W pierwszym przypadku chodzi przede wszystkim o szerokość i wysokość skrzydła. Wymiary bramy garażowej segmentowej muszą w pełni odpowiadać konkretnemu zapotrzebowaniu. Jeśli zamawiasz skrzydło z montażem, pierwszym etapem prac jest więc wykonanie precyzyjnych pomiarów. 

Kolejną kwestią jest estetyka – produkty są dostępnej w bardzo szerokiej palecie barw. Możesz zdecydować się na imitację drewna różnych gatunków lub postawić na klasyczną biel albo czerń. Wszystko zależy od Twoich upodobań, a także koloru elewacji lub stolarki okiennej budynku. 

Producenci bram garażowych segmentowych dbają o to, by każdy klient znalazł u nich opcję, która w pełni mu odpowiada pod względem wygody i wyglądu.

Wyświetlony 707 razy