środa, 08 lipiec 2020 09:15

Wnętrza biurowe – od pomysłu po realizację

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Meble do biura Meble do biura

Coraz więcej firm przykłada dużą wagę do tego, aby jak najlepiej zorganizować przestrzeń dla swoich pracowników.

 

Chodzi tutaj zarówno o komfort pracy, jak i wypoczynku w przerwie pomiędzy wykonywanymi zadaniami. Ważna jest nie tylko ergonomia rozstawienia poszczególnych mebli i sprzętów, ale także kwestia nasłonecznienia pomieszczeń czy także wybór ich układu na całym poziomie. Jak obecnie wyglądają nowoczesne przestrzenie biurowe? Co jest ważne przy ich aranżacji?

Nowoczesne przestrzenie biurowe – czym się wyróżniają?

Nowoczesne przestrzenie biurowe to przede wszystkim minimalizm formy i koloru. Warto jednak zaznaczyć, że minimalistyczna kolorystyka wcale nie oznacza nudnych, szarych pomieszczeń. Projektanci tego typu wnętrz stawiają na zestawienia barw, które pobudzają pracę mózgu i jednocześnie nie męczą. Jest to szczególnie popularne w biurach kreatywnych oraz otwartych przestrzeniach. Taki sposób urządzania wnętrz sprzyja też pracy w trybie tak zwanej burzy mózgów. Warto tutaj podkreślić, że w coraz większej ilości firm, a zwłaszcza w korporacjach, wydzielane są także specjalne pomieszczenia dla relaksu, gdzie pracownicy nie tylko mogą napić się kawy czy zjeść coś dobrego. Mogą w nich także udać się na drzemkę czy zagrać w swoją ulubioną grę na konsoli.

Jak dobrać meble do wnętrz biurowych? O czym warto pamiętać przy projektowaniu takiej przestrzeni?

Urządzając przestrzeń biurową w nowoczesnej stylistyce, warto zadbać o wspólną część pomieszczeń. Ważne jest także wydzielenie pomieszczenia, gdzie pracownicy będą mogli skupić się na wykonywaniu zadania. Ciekawą propozycją są tutaj specjalne kabiny akustyczne. Można w nich spokojnie prowadzić rozmowy telefoniczne, organizować telekonferencje czy po prostu przygotowywać koncept na spotkanie biznesowe. W jaki sposób można zaaranżować taką kabinę w przestrzeni biurowej, można poradzić się specjalistów zajmujących się projektowaniem pomieszczeń biurowych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz między innymi na stronie: https://consido.pl/.

Wyświetlony 1758 razy