wtorek, 04 styczeń 2022 19:34

Skup złomu Szczecin

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Skup złomu Szczecin Skup złomu Szczecin pixabay

Skup złomu to miejsce, gdzie możemy sprzedać lub kupić złom stalowy, żeliwny lub złom metali nieżelaznych. Nie każdy jednak wie, jak dokładnie funkcjonuje skup złomu oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze punktu, do którego chcemy udać się w celu sprzedaży złomu.

Jeśli chcesz dokładniej poznać, jak działa skup złomu oraz jakie są ceny złomu, sprawdź koniecznie ten artykuł.

Rodzaje złomu

Złom jest ogólnym pojęciem, przez które możemy zdefiniować metalowe przedmioty nadające się do poddania procesom recyklingu. Samym recyklingiem są natomiast wszelkiego rodzaju działania, które pozwalają odzyskać czysty surowiec. Dzięki temu złom może być wykorzystany ponownie jako surowiec w piecach hutniczych. Znając już ogólną definicję złomu oraz znaczenie recyklingu w kontekście złomu, możemy wyodrębnić trzy główne kategorie złomu, jakimi jest złom stalowy, złom żeliwny i złom metali nieżelaznych.

Złom stalowy

Pierwszą kategorią złomu jest złom stalowy, który dzieli się na złom stalowy wsadowy i złom stalowy niewsadowy. Mianem złomu stalowego wsadowego określa się każdy stalowy surowiec wtórny, który nadaje się jako wsad do pieców hutniczych, bez konieczności poddawania go obróbce termicznej lub mechanicznej. Złom stalowy niewsadowy to surowiec, który wymaga obróbki termicznej lub mechanicznej przed umieszczeniem go jako wsad w piecach hutniczych.

Złom żeliwny

Złom żeliwny jest kolejną kategorią główną złomu i możemy go podzielić na dwie kategorie składowe. Pierwsza kategoria składowa złomu żeliwnego jest określana mianem złomu żeliwnego handlowego, który występuje też pod nazwą żeliwa białego. Ten rodzaj złomu możemy spotkać najczęściej w głównych instalacjach sanitarnych. Drugą kategorią złomu żeliwnego jest złom żeliwny maszynowy, który jest określany również jako żeliwo ciemne i występuje najczęściej w korpusach silników.

Złom metali nieżelaznych

Trzecią kategorią w podziale głównym złomu jest złom metali nieżaleznych, który łączy w sobie takie surowce jak aluminium, cynk, mosiądz, miedź, brąz i ołów. Metale znajdujące się w kategorii złomu metali nieżelaznych wyróżniają się dużo większą rzadkością i kosztem wydobycia, dlatego też w punktach skupów ma on zdecydowanie wyższą cenę od złomu stalowego.

Cena skupu złomu na lokalnych złomowiskach

Cena skupu złomu zależy od bardzo wielu czynników w tym rodzaju złomu, jego jakości, ilości, trudności recyklingu, lokalizacji skupu lub miejsca załadunku, koniunktury na rynkach lokalnych i globalnych oraz aktualnego zapotrzebowania dużych odbiorców. W przypadku dużych miast takich jak Szczecin, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Warszawa czy Kraków, cena skupu złomu może być wyższa niż w małej miejscowości, gdzie odbiór złomu wymaga większej logistyki. Lokalne skupy złomu bez rozbudowanej infrastruktury i zaplecza, bardzo często są pośrednikami w obrocie złomem. Sprawia to, że ceny w takich punktach skupu złomu mogą być niższe niż w przypadku dużych firm zajmujących się skupem i sprzedażą złomu.

Wraz z początkiem 2022 roku, wiele skupów złomu oferuje za złom stalowy mieszany N10 od 1,10 zł do 1,40 zł za kilogram. Złom stali nierdzewnej jest skupowany w cenie od 4,50 zł do 5,50 zł za kilogram, natomiast złom miedzi jest wyceniany na około 24 złote za kilogram. W zestawieniu nie można pominąć ceny aluminium na skupach złomu, której kilogram jest wyceniany nawet na 5,50 złotego za kilogram. Mniej popularne surowce jak mosiądz, brąz i ołów, są skupowane odpowiednio za blisko 20,80 zł, 22,60 zł i 5,70 zł za kilogram.

Skup złomu Szczecin

Jeśli szukasz skupu złomu, który oferuje nie tylko konkurencyjne ceny, ale również profesjonalne zaplecze do obsługi największych zleceń, skup złomu w Szczecinie będzie najlepszym wyborem. Doskonała lokalizacja, ogromne zaplecze, wykwalifikowana kadra i skala działalności firmy „Skup złomu Grzegorz Kubacki” w Szczecinie i Gryficach pozwala konkurować z największymi firmami w regionie. Firma oferuje skup złomu stalowego z podziałem na złom wsadowy i niewsadowy, złom żeliwny, złom stopowy i złom metali kolorowych. Skup złomu w Szczecinie oferuje ponad 160 kontenerów do przewozu złomu, wagę samochodową do 60 ton, 7 dźwigów samojezdnych do przeładunku złomu, 6 hakowców z przyczepami, w tym dwa pojazdy HDS oraz dwie wywrotki typu wanna o ładowności do 25 ton. Oprócz rozbudowanego parku maszynowego skup złomu w Szczecinie oferuje również zespół fachowców w transporcie o cięciu konstrukcji stalowych, bocznicę kolejową, plac przeładunkowy oraz nabrzeże przeładunkowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji o skupie złomu w Szczecinie oraz możliwościach skupu i transportu złomu, sprawdź koniecznie stronę www.zlomkubacki.pl.

Wyświetlony 1216 razy