piątek, 04 listopad 2022 14:13

Wylewki anhydrytowe Termolit

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wylewka anhydrytowa Wylewka anhydrytowa Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Przy budowie domu, jeszcze zanim przejdziemy do aranżacji wymarzonych wnętrz w naszych czterech katach, stajemy przed koniecznością podjęcia kluczowej decyzji. Jaki rodzaj posadzki wybrać, czym się kierować przy wyborze wylewki w konkretnych pomieszczeniach?

Coraz większą popularność wśród klientów zyskuje wylewka anhydrytowa, stanowiąca wyjątkową alternatywę dla tradycyjnej wylewki cementowej. Wbrew pozorom i powielanym opiniom fachowców o wątpliwych kwalifikacjach - wylewki anhydrytowe sprawdzają się świetnie każdego rodzaju pomieszczeniach, zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w budynkach użytku publicznego: szkołach, szpitalach czy urzędach. Wybierając wylewki anhydrytowe od firmy Termolit, doświadczonych specjalistów w swoim fachu, decydujemy się nie tylko na trwałość i elegancki wygląd, ale także na sporą oszczędność czasu.

·         Posadzki anhydrytowe - przeznaczenie i zastosowanie

·         Wylewki anhydrytowe vs. wylewki piaskowo-cementowe

·         Na co zwrócić uwagę przy wyborze wylewki anhydrytowej

Posadzki anhydrytowe - przeznaczenie i zastosowanie

Wylewki anhydrytowe są wyjątkowo uniwersalnym wariantem posadzki, dzięki czemu możemy je stosować w dowolnego rodzaju pomieszczeniach, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach użytku publicznego. Jakie są podstawowe zalety wylewki anhydrytowej? Świetnie sprawdzą tam, gdzie planuje się instalować ogrzewanie podłogowe, ale możemy je wykorzystać również w wersjach bez tegoż modułu. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj okładziny wybierzemy. Wylewka anhydrytowa nie straci na swoich właściwościach niezależnie od tego, czy wyłożymy na niej płytki, gres, kamienie czy wykładzinę winylową. Można je wykorzystać jako podkład także pod bardziej wymagające okładziny podłogowe - drewniane czy żywiczne.

Wylewki anhydratowe vs. wylewki piaskowo-cementowe

Co sprawia, że wylewki anhydrytowe wypierają dziś z rynku tradycyjne posadzki piaskowo-cementowe? Są bardzo wytrzymałe na zginanie i ścisk, dzięki czemu nie wymagają stosowania dodatkowych zbrojeń. Względem tradycyjnych wylewek anhydrytowe wykazują wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, co sprzyja instalacji ogrzewania podłogowego w pomieszczeniu z tym rodzajem posadzki. Ich ciekła konsystencja i właściwości samopoziomujące pozwalają na uzyskanie niemal idealnie gładkiej powierzchni, co okazuje się niezwykle trudne przy wylewkach piaskowo-cementowych. Zaskakujące, jak szybko schnie wylewka anhydrytowa, co pozwala błyskawicznie powrócić do remontu pomieszczenia.

 Na co zwrócić uwagę przy wyborze wylewki anhydratowej?

Wybierając wylewkę anhydratową, należy zwrócić uwagę na kluczowe kwestie. Wytrzymałość wylewki warto dobrać do obciążeń właściwych dla danego budynku. A te będą zdecydowanie mniejsze w budynkach mieszkalnych, większe w pomieszczeniach publicznych i przemysłowych. W wyborze wylewki anhydratowej pomaga norma DIN 18560, która określa minimalną grubość konkretnego gatunku wylewki.

Wyświetlony 817 razy