piątek, 14 maj 2021 13:26

Materiały na dach zmniejszające zużycie energii

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
folia paroizolacyjna na dach folia paroizolacyjna na dach pixabay

Niewłaściwe zabezpieczenie konstrukcji dachu może doprowadzić do poważnych strat, przede wszystkim cieplnych. W efekcie zmniejsza się komfort przebywania na poddaszu, rosną również wydatki na ogrzewanie. Żeby uniknąć tego typu problemów, warto skorzystać z materiałów odpowiedniej jakości.

Czy jednak na pewno staranie się o stworzenie korzystnych warunków na poddaszu to dobry pomysł? Jak najbardziej! Dzięki temu zyskujemy bowiem dodatkowe pomieszczenie, w którym możemy urządzić kolejny pokój, siłownię, gabinet czy też gościnną sypialnię. Jak nietrudno się domyślić, bez wspomnianych materiałów trudno liczyć na odpowiednią wygodę – zarówno latem, jak i w okresie jesienno-zimowym.

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku okaże się odpowiednia folia dachowa. Tak się składa, że na rynku znaleźć możemy wiele produktów tego typu, zróżnicowanych pod względem sposobu i jakości wykonania. Żeby więc dokonać właściwego wyboru, wato je dokładnie przeanalizować.

Jaką folię na dach wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze będą, rzecz jasna, funkcje, jakie folia powinna spełniać. Materiał ten gwarantuje następujące korzyści:

  • skuteczna izolacja dachu,
  • mniejsze straty cieplne,
  • niższe zużycie energii grzewczej,
  • ochrona przed wpływem wilgoci,
  • mniejsze nagrzewanie się pomieszczeń w lecie.

Wszystko to jest w stanie zapewnić wysokiej jakości folia paroizolacyjna na dach. Wbrew niektórym opiniom, będzie ona kluczowa nie tylko zimą. Prawdą jest, że w tym okresie pozwoli ona znacząco zredukować straty cieplne, jednak jej obecność docenimy także latem. To wtedy zadba ona o to, aby ciepło pozostało na zewnątrz. Dzięki temu poddanie stanie się chłodniejsze. Nie będziemy musieli więc inwestować w drogą klimatyzację bądź dużych wymiarów wiatraki.

Na co jednak zwrócić uwagę, aby to wszystko okazało się prawdą? Najważniejsze będzie sposób wykonania folii. Materiał, z którego powstaje, powinien być odporny na rozerwanie. Musi być przy tym elastyczny i zapewniać pełne zatrzymanie powietrza oraz pary. Z tego powodu folie paroizolacyjne są przeważnie kilkuwarstwowe.

Wpływ na dobór konkretnego materiału ma również kształt, wielkość i specyfika dachu. Żeby więc zyskać pewność, że dokonamy właściwego wyboru, warto skorzystać z pomocy fachowców. Producenci folii bardzo często służą pomocą w doborze odpowiednich tworzyw. Fachowcy dobierają folie w taki sposób, aby zagwarantowały uzyskanie najlepszych parametrów użytkowych, co oczywiście przełoży się na wspomniany wcześniej komfort przebywania na poddaszu.

Wyświetlony 1273 razy