sobota, 02 październik 2021 08:39

Jak ocieplić elewację budynku – styropian biały, grafitowy czy wełna mineralna

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Hurtownia styropianu Szczecin Hurtownia styropianu Szczecin

Jeśli zdecydujesz się na ocieplenie swojego budynku, będziesz musiał podjąć decyzję czy wybrać wełnę mineralną, czy styropian. Jeśli natomiast zdecydujesz się na styropian, staniesz przed wyborem – biały czy grafitowy. Nie jest to łatwa decyzja, dlatego przeczytaj poniższy tekst, aby poznać różnice między tymi materiałami budowlanymi.

 

Nie da się określić, który materiał budowlany jest lepszy. Niektórzy uważają, że styropian jest lepszy od wełny, inni się z tym nie zgadzają, ktoś jest zdania, że jeśli styropian to tylko biały, jednak popularniejszy jest grafitowy. Jeśli zamierzasz ocieplić elewację budynku, na pewno nie wiesz, który materiał wybrać i dlatego szukasz wskazówek w Internecie. Jeśli tak rzeczywiście jest, koniecznie przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, gdzie kupić styropian i wełnę mineralną oraz czym konkretnie ocieplić swój dom.

Hurtownia styropianu Szczecin

Na początku rozważ odwiedzenie hurtowni budowlanej w Szczecinie. Jest to miejsce tanie, ale posiadające materiały budowlane dobrej jakości, jedynie od najlepszych, sprawdzonych producentów. Niezależnie od tego czy udasz się tam osobiście, czy jedynie odwiedzisz stronę internetową tej firmy, zobaczysz, że jest to bardzo opłacalny wybór, w porównaniu np. z marketem budowlanym, gdzie ceny są sztucznie zawyżane przez marżę.

Teraz, kiedy już wiesz, że najtańszym rozwiązaniem jest Hurtownia budowlana w Szczecinie, możesz zacząć zastanawiać się nad tym, jaką izolację w niej kupić. W tym celu zawsze warto porozmawiać z pracownikami hurtowni, którzy mają doświadczenie w tej branży, czyli na pewno pomogą ci w wyborze najlepszego materiału elewacyjnego. Przykładowo, mogą ci oni pomóc dobrać idealny materiał budowlany pod względem współczynnika przenikania ciepła. Dzięki temu na pewno ocieplisz swój budynek tak, jak należy.

Hurtownia budowlana Szczecin jest bardzo dobrym wyborem dla osób niezwiązanych z branżą budowlaną, którzy za niewielkie pieniądze, pragną zrobić ocieplenie budynku doskonałej jakości. Właśnie dlatego warto, abyś ją odwiedził.

Jaka jest różnica między styropianem białym i grafitowym

Styropian biały słynie z niskiej ceny. Warto jednak zauważyć, że grafitowy jest popularniejszy, trwalszy oraz cieńszy, dzięki czemu twoje pomieszczenia będą lepiej doświetlone, a twój niewielki dom będzie bardziej estetyczny wizualnie.

Szary styropian jest droższy, ale zużyjesz go mniej, gdyż jest cieńszy i przy okazji wykorzystasz krótsze, czyli jednocześnie tańsze kołki. Oznacza to, że na dłuższą metę, jest opłacalny. Musisz jedynie wziąć pod uwagę fakt, że wymaga specjalnego składowania i montażu, gdyż pochłania promienie UV i bardzo szybko się nagrzewa.

Wybór styropianu zależy od ciebie, ale niezależnie od tego, na który się zdecydujesz, odwiedź koniecznie Hurtownię budowlaną w Szczecinie. Znajdziesz tam najlepszy styropian, pochodzący od sprawdzonych producentów.

Styropian czy wełna mineralna

Wełna mineralna posiada świetną izolacyjność termiczną, czyli zimą zatrzymuje ciepło, a latem zachowuje w domu chłodną temperaturę, posiada właściwości akustyczne zatrzymujące hałas z zewnątrz, jest bardzo wytrzymała mechanicznie, jest też niepalna i ognioodporna, a także odporna na grzyby i pleśń. Ponadto, wełna mineralna jest wodoodporna oraz paroprzepuszczalna, co skłania do jej zakupu wiele osób.

Styropian jest doskonałym środkiem izolacji cieplnej, o idealnym współczynniku przewodzenia ciepła, który cechuje się ekologicznością, trwałością i stabilnością wymiarową. Ponadto, styropian gwarantuje odporność na butwienie, gnicie, pleśń, grzyby, ogień itp. Materiał ten jest również tani i bardzo łatwy w montażu, w porównaniu do wełny mineralnej. Niemniej, wybór należy do ciebie.

Wełna mineralna w dobrej cenie – hurtownia Szczecin

Niezależnie od tego, na co się ostatecznie zdecydujesz, czyli czy na wełnę mineralną, czy na styropian, koniecznie odwiedź hurtownię budowlaną w Szczecinie. Obecnie możesz to zrobić także przez Internet. Dzięki temu zyskasz wskazówki oraz dobrej jakości, tanie materiały budowlane.

Podsumowując, tanie i szybkie metody ocieplenia budynku mogą mieć różne formy. Niezależnie jednak, który sposób wybierzesz dla siebie, przejrzyj ofertę, jaką posiada Hurtownia budowlana w Szczecinie.

Wyświetlony 1056 razy