sobota, 25 marzec 2023 10:22

Gdzie wykorzystywane są posadzki żywiczne?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
posadzki żywiczne posadzki żywiczne Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Coraz więcej klientów decyduje się na położenie posadzki żywicznej. To rozwiązanie stosowane w wielu miejscach – w budynkach mieszkalnych i w obiektach przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Użytkownicy doceniają zarówno ich estetykę, jak i trwałość.

Swoje korzenie posadzki żywiczne epoksydowe mają w halach produkcyjnych, magazynach i innych obiektach, ponieważ są odporne na działanie chemikaliów, olejów, tłuszczów i innych substancji chemicznych, a także na ścieranie oraz zarysowania. Obecnie jednak można je spotkać w wielu różnych miejscach.

Jakie właściwości mają posadzki żywiczne epoksydowe?

Rewelacyjnie posadzki żywiczne sprawdzają w szpitalach, laboratoriach, sklepach i centrach handlowych. Są bowiem higieniczne, łatwe do czyszczenia oraz estetyczne i trwałe. Z tych samych powodów na takie wykończenie podłogi decydują się często właściciele restauracji. Warto jednak zwrócić uwagę, że posadzka żywiczna staje się też bardzo ważnym elementem we wnętrzach mieszkalnych i idealnie wpisuje się w nowoczesne aranżacje. Można taką wylewkę zrobić na balkonie czy też w strefach o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka lub kuchnia. Nie brakuje również osób, które posadzki żywiczne dekoracyjne kładą w całym domu. Miejscami, które dodatkowo warto też w ten sposób zabezpieczyć garaże i parkingi, a też baseny i sauny. Jak widać, zastosowań posadzki żywicznej jest naprawdę sporo.

Kiedy warto położyć posadzki żywiczne dekoracyjne? 

Bez problemu można też wymienić zalety posadzek żywicznych. To one sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązania. Podłogi żywiczne bowiem są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż inne tradycyjne materiały takie jak beton, drewno czy płytki ceramiczne i zostawiają konkurencję daleko w tyle. Rewelacyjnie wpisują się też w nowoczesne – minimalistyczne czy industrialne trendy. Warto docenić posadzkę żywiczną za trwałość i odporność ścieranie, uderzenia i zarysowania. Dzięki temu takie podłoże jest w stanie wytrzymać nawet ciężki ruch mechaniczny i działanie agresywnych środków chemicznych. Poza tym podłogi z żywicy epoksydowej są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ nie mają szwów, które mogłyby gromadzić brud i bakterie. Po trzecie, są bardzo estetyczne. Powłoki żywiczne są dostępne w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu można je dopasować do różnych stylów wnętrz i wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie.

Estetyczna i wytrzymała posadzka żywiczna

Ci, którzy zdecydują się kłaść posadzki żywiczne, docenią również fakt, że taka instalacja jest stosunkowo łatwa i szybka, co sprawia, że nie trzeba inwestować w wyspecjalizowanych robotników, fachowy sprzęt, a wszystkie prac zajmują niewiele czasu. Dotyczy to zarówno wielkich hal produkcyjnych czy parkingów podziemnych, jak i inwestycji w domach. Tu z posadzek żywicznych użytkownicy najczęściej korzystają w łazienkach, pralniach czy kuchniach – czyli w strefach o podwyższonej wilgotności.

Wyświetlony 489 razy