sobota, 19 grudzień 2020 13:27

Elewacje kompozytowe – ciekawe wykończenie domu

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
elewacje kompozytowe elewacje kompozytowe

Zewnętrzny wygląd budynku jest tak samo ważny, jak wykończenie wnętrza. Warto postawić na rozwiązania, które będą zarówno funkcjonalne i praktyczne, jak i estetyczne. A elewacje z kompozytu drewna właśnie takie są. Poznaj wady i zalety takiego rozwiązania.

 

Elewacja z kompozytu drewna a drewno

Elewacje kompozytowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Dawniej większość budynków wolnostojących było wykonanych z drewna i obecnie często się do tego wraca. To naprawdę piękne rozwiązanie, a dobrze zastosowana elewacja drewniana świetnie się sprawdza nawet na nowoczesnych bryłach budynków. Jednakże drewno ma bardzo wiele zalet, dlatego coraz częściej wybiera się do tego kompozyt.

Jest to produkt z naturalnej mączki drzewnej z zastosowaniem żywic i tym podobnych materiałów spajających. Dzięki nim, deski kompozytowe są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia i zniszczenia. Mniej podatne na rysy, działanie światła, mrozu czy deszczu – dlatego świetnie sprawdzi się na budynku - zobacz: https://ekoteak.pl/deska-kompozytowa-na-elewacje-i-fasade. A w warstwie estetycznej? Elewacje z kompozytu drewna wyglądają niemal tak samo, albo wręcz identycznie, jak te z naturalnych desek.

Elewacje z kompozytu drewna – estetyczne rozwiązania

Drewniane wykończenie najczęściej kojarzy nam się ze starymi budynkami i domkami jednorodzinnymi w starym stylu. Jednakże elewacja kompozytowa świetnie sprawdza się także na nowoczesnych domach. Wspaniale komponuje się ze szkłem, więc będzie idealne na przeszklone ściany.

Elewacje tego rodzaju można zamontować zarówno poziomo, jak i pionowo. Bardzo często wykorzystuje się je jedynie na części budynku, pozostały zostawiając w bieli lub szalenie modnej ciągle szarości. To estetyczne i bardzo nowoczesne rozwiązanie, które na pewno ci się spodoba.

Elewacja z kompozytu drewna – wady

Wiele osób obawia się, że elewacja z kompozytu drewna nie będzie dobrym rozwiązaniem. Najbardziej boją się niskiej jakości wykończenia, małej trwałości i oczywiście sztucznego efektu. Jeśli jednak zadbasz o to, by wybrać deski elewacyjne najwyższej jakości i dobrze wykonane, oraz wybierzesz doświadczonych monterów, będziesz cieszyć się idealną elewacją przez naprawdę długi czas. Na dodatek deski mogą emitować drewno wręcz nie do poznania, włącznie z fakturą i ciepłem.

Elewacje kompozytowe – zalety

Deska elewacyjna z wielu powodów jest dobrą alternatywą dla wykończenia drewnianego. Najważniejszym z nich jest oczywiście trwałość – są po prostu bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i nie potrzebują pielęgnacji, regularnego olejowania ani lakierowania. Ale to nie wszystko.

Elewacja kompozytowa jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ jej montaż jest o wiele łatwiejszy, niż montaż drewna. Nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga zastosowania gwoździ, które odznaczałyby się na ścianie. Na dodatek elewacja kompozytowa świetnie izoluje – zarówno termicznie, jak i akustycznie. To dobre rozwiązanie, jeśli masz dom w okolicy torów tramwajowych, kolejowych lub przy ruchliwej ulicy.

EkoTeak 

EkoTeak

Wyświetlony 2383 razy