niedziela, 22 styczeń 2023 11:36

Najwięksi producenci środków ochrony roślin w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ciech Ciech mat.prasowe

Najwięksi producenci środków do ochrony roślin w Polsce wytwarzają różne preparaty, po to, by każdy mógł znaleźć środek, który najlepiej odpowie na jego potrzeby. Warto mieć na uwadze, że każda roślina wymaga innej pielęgnacji, dlatego tak ważna jest różnorodność.

Mowa tu dokładnie o tym, że truskawka wymaga innego rodzaju chemii niż na przykład ziemniaki czy buraki. Te środki dzielą się też pod względem działania, chociażby na te chroniące przed owadami oraz na te chroniące przed grzybami.

Czym się charakteryzują najwięksi producenci środków ochrony roślin w Polsce?

Prawda tkwi też i w tym, że nie wystarczy raz wypuścić na rynek produktu i oczekiwać, że będzie on wiecznie skuteczny. Dlatego też zespoły chemików zatrudnianych przez polskie koncerny stale modernizują specyfiki, po to, aby konkretne preparaty lepiej sobie radziły z danymi pasożytami czy grzybami. Ta podwyższona skuteczność działania to rzecz jasna bardzo ważna sprawa, ale liczy się też i to by taki środek nie szkodził danej roślinie, czyli by nie wysuszał samego krzewu.

Jakie preparaty wybierać?

Jednym z popularniejszych producentów środków ochrony roślin w Polsce jest firma Polifoska. Właśnie ta konkretna firma wytwarza preparaty na chwasty i inne wyjątkowo skuteczne środki chemiczne. Wiele znaczy też i to, że o produktach tego producenta można poczytać na blogach związanych z hodowlą roślin, a także zapoznać się z opiniami użytkowników, by porównać ofertę. Polifoska to jednak niejedyny producent, który wiedzie prym. Ogromnym uznaniem cieszy się także Ciech Agro Polska, który w swojej ofercie ma wiele różnego rodzaju preparatów. Wybierając właściwy środek, warto zapoznać się z asortymentem danej marki, gdyż może okazać się, że specjalizuje się ona w konkretnej dziedzinie lub oferuje coś, co akurat będzie przemawiało za zakupem jej produktów. Z pewnością w podjęciu decyzji pomogą nam także opinie na temat preparatów dostępne w Internecie.

Zgodność z normami Unii Europejskiej

Najwięksi producenci środków ochrony roślin w Polsce wytwarzają też produkty, które trafiają do sklepów w całej Unii Europejskiej, a dokładniej te produkty muszą spełniać normy wspólnoty, jeśli chodzi o skład chemiczny. Pewne substancje nie mogą się znaleźć w ich składzie i nie jest to jedynie wymóg na papierze, ale norma regularnie sprawdzana przez laboratoria w Polsce i w innych krajach UE. Niektórzy Polscy producenci mają też bardziej rygorystyczne wymogi wobec własnych produktów, gdyż pragną, by ich produkty nawet na tle innych producentów z krajów UE prezentowały się bezkonkurencyjnie.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę przy zakupie środka ochrony roślin?

Polscy producenci środków ochrony roślin wytwarzają chemię idealną dla jabłoni, gruszy, magnolii i dla wielu innych gatunków. Należy mieć na uwadze, że każde z preparatów specjalizuje się w konkretnej kwestii, dlatego należy odpowiednio go dobrać do aktualnych potrzeb uprawy. Ochrona ta często nie jest opcją kompleksową, czyli jeśli jeden preparat chroni przed grzybami, to drugi przed mszycami, dlatego należy wybrać odpowiedni. Co równie ważne istnieją ścisłe reguły, kiedy można zaaplikować dany środek i ile czasu musi minąć do kolejnego zastosowania.

Ograniczeń jest wiele i wynikają one z tego, jak oddziałują na siebie różne substancje czynne. Chemicy zatrudniani przez koncerny pracują też nad tym, by udoskonalać każdy ze środków. Nie chodzi tu tylko o skuteczność, ale także o bezpieczeństwo. Wybierając najwyższej jakości preparat, mamy pewność, że dbamy nie tylko o naszą uprawę, ale także o środowisko. Chcesz przyswoić większą ilość wiedzy o środkach ochrony roślin? Wejdź na https://ciechagro.pl/ i zapoznaj się z poradami naszych ekspertów!

Wyświetlony 592 razy