środa, 05 kwiecień 2023 14:33

Niezbędny poradnik dla sprzedających - skup nieruchomości Warszawa w praktyce

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Skup nieruchomości w Warszawie Skup nieruchomości w Warszawie mat.prasowe

Mieszkanie nie zawsze łatwo jest sprzedać nawet mimo dobrej lokalizacji. Problemem może być stan techniczny mieszkania czy jego nieuregulowana sytuacja prawna. Jeśli zależy nam na szybkiej sprzedaży mieszkania to rozwiązaniem może być skup nieruchomości, usługa popularna zwłaszcza w Warszawie.

 

Choć zakup mieszkania to zazwyczaj dobra i przyszłościowa inwestycja, to czasem może się zdarzyć, że minusy posiadania nieruchomości przewyższają plusy i takiej nieruchomości lepiej jest się pozbyć. Dzieje się tak np. wtedy, gdy nieruchomość jest zadłużona albo ma skomplikowaną, trudną do rozwiązania sytuację prawną np. na mieszkaniu ciąży prawo dożywocia, hipoteka, czy też mieszkanie posiada lokatora, którego nie można wyrzucić z mieszkania. Skup nieruchomości to często jedyna możliwość żeby szybko pozbyć się takiego mieszkania, a także żeby uzyskać za nie gotówkę, w dodatku bez konieczności załatwiania jakichkolwiek formalności. Firma zajmująca się skupem mieszkań weźmie na siebie całą procedurę, mieszkania nie będzie trzeba wcześniej remontować, problemu nie stanowi również jego ewentualne zadłużenie czy niejasna sytuacja prawna. Skup mieszkania dotyczy także nieruchomości objętych współwłasnością, to na nowym właścicielu lokalu spoczywać będzie obowiązek dogadania się z innymi współwłaścicielami czy uregulowania sytuacji prawnej. Skup mieszkań oznacza też często zakup nieruchomości z lokatorem. Skup nieruchomości w Warszawie obejmuje też mieszkania spalone, z komornikiem czy z zaległościami czynszowymi. Skup mieszkań to też często także zakup udziałów w nieruchomości

Skup nieruchomości w Warszawie. Ile można dostać za mieszkanie w centrum?

Warszawa to największy rynek nieruchomości w Polsce, z ofertami mieszkań o różnym metrażu, standardzie czy cenie. Ponieważ ofert mieszkań jest na rynku sporo to konkurencja jest duża i nie zawsze łatwo znaleźć kupca na swoje mieszkanie, zwłaszcza jeśli np. wymaga ono gruntownego remontu. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być sprzedaż mieszkania firmie zajmującej się skupem nieruchomości. Kwota, którą można otrzymać za skup mieszkania w Warszawie zależy przede wszystkim od stanu mieszkania. Jeśli mieszkanie jest wolne od poważnych wad i wymaga jedynie drobnego remontu, a dodatkowo jest zadłużone czy objęte hipoteką to oferta skupu takiego mieszkania to 80-85% wartości nieruchomości. Nieco niższą cenę, bo ok. 70-80% wartości oferuje się za mieszkania przewłaszczone czy z komornikiem. Jeśli problemem nieruchomości jest jej nieuregulowana sytuacja prawna to wówczas można liczyć na cenę w przedziale między 50 a 70% wartości nieruchomości. Mieszkanie z lokatorem to z kolei zazwyczaj ok 40 a 60% wartości nieruchomości. Najtrudniej jest sprzedać mieszkanie ze służebnością czy dożywociem. Firmy zajmujące się skupem nieruchomości często decydują się na zakup także takiego mieszkania, jednak kwota, jaką może dostać sprzedający to zaledwie pomiędzy 20 a 40% wartości nieruchomości. Skup mieszkań w Warszawie obejmuje zarówno ścisłe centrum miasta, jak i dzielnice bardziej oddalone od centrum czy nawet miejscowości pod Warszawą. Sprzedać można w ten sposób nie tylko mieszkanie, ale też dom czy lokal usługowy. Firma zajmująca się skupem mieszkania dokona wyceny nieruchomości i po jej zaakceptowaniu przez właściciela kupi nieruchomość, biorąc na siebie wszelkie sprawy urzędowe czy prawne. 

 

Wyświetlony 578 razy