poniedziałek, 19 luty 2024 11:41

Wybór opraw oświetleniowych w stylu glamour, które wpisują się w luksusowe trendy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
lampy nowoczesne lampy nowoczesne pixabay

Zgodnie ze stereotypowym myśleniem, glamour to mnóstwo kryształków, piór, krzykliwych dodatków i różowych kolorów. Jednak prawdziwy styl może być powściągliwy, elegancki i wyrafinowany. Oprawy oświetleniowe odgrywają bardzo ważną rolę w tworzeniu wnętrza, które zachwyca luksusem i urokiem.

 

Słowo glamour w języku angielskim tłumaczy się jako "blask", "urok" lub "luksus". Koncepcja ta, jako kulturowe zjawisko, znajduje odzwierciedlenie w architekturze, muzyce, malarstwie i wnętrzach. Glamour gromadzi elementy różnych trendów: klasycznego, art deco, barokowego, nowoczesnego, retro, kiczu, fusion i wielu innych. Jednak ostatecznie ten styl wnętrzarski okazał się charakterystyczny, nowoczesny i piękny.

W glamourowym wnętrzu najważniejsza nie jest ilość wystroju, ale jego wygląd i koloryt. Dlatego każdy z elementów dekoracyjnych w tym stylu można nazwać obiektem sztuki. Lampy w stylu glamour stały się prawdziwymi dziełami artystycznymi, a nie tylko elementami oświetlenia.

Współcześni projektanci oświetlenia aktywnie eksperymentują, łącząc tradycyjne elementy z innowacyjnymi rozwiązaniami. Kryształowe obręcze, złote abażury i wykwintne kolorowe detale stają się cechami definiującymi styl glamour w świecie oświetlenia.

Wybierając lampy nowoczesne, warto zwrócić uwagę funkcjonalność i styl pomieszczenia. W salonie szlachetne, masywne żyrandole będą wyglądać pięknie i staną się centralnym punktem pokoju, podczas gdy w sypialni warto wybrać cieplejsze i delikatniejsze oświetlenie.

Urządzając salon w stylu glamour, należy rozważyć takie modele lamp, jak żyrandole, lampy wiszące, podłogowe czy kinkiety. Ciekawym pomysłem na stworzenie oryginalnego wnętrza będą rozwiązania wypełnione kryształami i szkłem. Udanym rozwiązaniem na efektowne oświetlenie w sypialni będą lampy wiszące nad szafkami nocnymi lub alternatywnie dwa kinkiety.

Pomyślna integracja oświetlenia w stylu glamour to prawdziwa sztuka. Warto zachować równowagę między luksusem a praktycznością, wybierając oprawy, które wkomponują się we wnętrze, a jednocześnie dodadzą mu elementu luksusu. Aby zintegrować oświetlenie glamour z wnętrzem, należy wybrać design, który odzwierciedla osobisty gust i styl pomieszczenia. Najbardziej odpowiednie będą jednak modele ze szklanymi i kryształowymi zdobieniami.

Teraz gdy lampy nie są już tylko źródłem światła i stały się wyrazem charakteru i gustu, nie należy obawiać się eksperymentów, ponieważ glamour to styl dla tych, którzy kochają luksus i wyrafinowanie w każdym elemencie swojego domu.

Wyświetlony 461 razy