poniedziałek, 18 grudzień 2023 13:52

Ogrzewanie w pokoju 25m2

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
promienniki podczerwieni w pokoju promienniki podczerwieni w pokoju pixabay

Mimo, że każdy lokal w zimie potrzebuje sprawnego ogrzewania - jest to podstawa jego użytku, a każdy rozpatrywany przez kupującego system musi się sprawdzać względem efektywności oraz oszczędności.Pokój jest lokalem o niewielkich wymiarach, więc jest ciężko ogrzać go w sposób konwekcyjny, bo wtedy właściciel pokoju jest stratny. 

 

Więc nawet w pokoju jest zapotrzebowanie na systemy niekonwekcyjne, które polepszą warunki zamieszkiwania tego pokoju.

Inne systemy grzewcze w pokoju

Jak najbardziej pompy ciepła, też są używane radiatory, ale coraz większe zainteresowanie jest wobec promienników podczerwieni w pokoju, które się najbardziej sprawdzają w wielu lokalach, między innymi są to domy wielo- albo jednorodzinne, gdzie moc zainstalowania promienników podczerwieni jest dużo mniejsza, niż innych systemów grzewczych - sprawdzić to można w kalkulatorze na stronie https://bilux.tech/

Czym są promienniki podczerwieni

Promienniki na podczerwień są urządzeniami, które bazują na ogrzewaniu podczerwienią. Wyglądają one jak sufitowe lampy (ale nie świecą), które się instaluje właśnie na suficie Ogrzewanie na podczerwień - promieniowania fal podczerwieni na obiekty w pomieszczeniu w celu dostarczania im ciepła. Promiennik podczerwieni potrafi dotrzeć do przedmiotów i osób - to znaczy do obiektu ogrzewania - jest to jego główny cel. Jest to takie małe Słońce, które nie grzeje w ogóle powietrza - więc się nie rozgrzewa do niewiadomej temperatury, ponieważ od razu grzeje człowieka. 

Więc w skrócie:

  • Promienniki na podczerwień są urządzeniami, które bazują na ogrzewaniu podczerwienią. Wyglądają one jak sufitowe lampy (ale nie świecą), które się instaluje właśnie na suficie. 
  • Ogrzewanie na podczerwień - promieniowania fal podczerwieni na obiekty w pomieszczeniu w celu dostarczania im ciepła. Jest to nowoczesne i efektywne rozwiązanie grzewcze. 

Czemu promienniki podczerwieni

  1. Grzeją one przedmioty - obiekty
  2. Skupiają się na dotarciu ciepła do odbiorcy. Więc, odbiorca ma ciepło, ma potrzebną temperaturę, ale nie ma kurzu, nie ma też nagrzanego powietrza i za wysokiej temperatury. 
  3. Sprawiają, że podział ciepła jest równomierny - oznacza to, że każdy obiekt jest równie ogrzewany w pewnej strefie promienników - zbiorze kilku 
  1. Żeby nie przepalić budżetu, trzeba wybrać takie rozwiązanie, które nie grzeje powietrza - więc takie, co dociera do obiektu bezpośrednio.
  2. Promienniki podczerwieni stanowią nowoczesne i efektywne rozwiązanie grzewcze.
  3. W pokoju jest zapotrzebowanie na systemy niekonwekcyjne, które polepszą warunki zamieszkiwania tego pokoju.
  4. Każdy rozpatrywany przez kupującego system musi się sprawdzać względem efektywności oraz oszczędności
Wyświetlony 347 razy