piątek, 29 maj 2020 17:30

Dlaczego materace sprężynowe są dziś tak bardzo popularne?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Materace spężynowe Materace spężynowe

Popularność materaców sprężynowych wynika z komfortu jaki zapewniają. Charakteryzują się one dużą elastycznością powierzchniową, dzięki czemu utrzymują kręgosłup we właściwej pozycji. Materace sprężynowe dzielą się na bonelowe i kieszeniowe.

Zarówno w jednym, jak i w drugim stosuje się wysokiej jakości sprężyny, lecz to, co je różni, to sposób budowy. Materac bonelowy zbudowany jest z siatki splecionych sprężyn nazywanych bonelami. Jego kieszeniowy odpowiednik składa się z materiałowych kieszeni, w których umiejscowione są sprężyny. Jeśli chodzi o łóżko małżeńskie, to najlepiej sprawdza się materac sprężynowy 180×200. Łóżko w sypialni jest zazwyczaj dość dużych rozmiarów, dlatego materac musi być odpowiednio szeroki. Wybierając materac do sypialni, powinniśmy postawić na firmę, która cieszy się dobrą opinią i znana jest z produktów o najwyższej jakości. Firma H istnieje na rynku już od blisko 80 lat, dzięki czemu ich doświadczenie w branży jest bezcenne. Materace marki C są tak popularne, że ta szwedzka firma stała się synonimem wysokiej jakości.

 

Materac hybrydowy, czyli idealne połączenie

 

Dla wielu osób wybór pomiędzy materacem sprężynowym a piankowym jest prawdziwym dylematem. Dzieje się tak ponieważ materace lateksowe, czy materace termoelastyczne posiadają wiele unikatowych właściwości. Firma H szybko spostrzegła, że klienci oczekują fuzji tych dwóch rodzajów materaca, dlatego wypuściła na rynek materac hybrydowy. Łączy on w sobie wszystkie najlepsze cechy, tworząc tym samym materac idealny.

 

Na co zwrócić uwagę kupując materac sprężynowy do sypialni?

 

Jednym z ważniejszych parametrów materaca jest jego stopień twardości. Dość często spotkać można się ze stwierdzeniem, że twardy materac zapewnia dobry sen. Jest to błędne spostrzeżenie, które może mieć wiele negatywnych konsekwencji. Sen na zbyt twardym materacu może powodować problemy z bezsennością, ponieważ ucisk naczyń krwionośnych jest zbyt duży. Oczywiście każda przesada jest nieodpowiednia, ponieważ sen na materacu zbyt miękkim przyczynia się do skrzywienia kręgosłupa. Wybierając twardość materaca do łóżka małżeńskiego, powinniśmy się przede wszystkim skupić na osobistych preferencjach. Co ciekawe, istnieją dwustronne materace od H, które z jednej strony są twardsze, a z drugiej bardziej miękkie. Dzięki temu para może spokojnie przetestować jaka twardość im najbardziej pasuje. Wybierając materac sprężynowy do łóżka małżeńskiego, warto postawić na modele od H, ponieważ są one gwarantem doskonałej jakości.

 

Dla kogo wybór materaca kieszeniowego będzie optymalnym wyborem?

 

Sen jest jedną z najbardziej potrzebnych czynności, które wykonujemy w ciągu doby. Trudno wyobrazić sobie świat bez snu, ponieważ to właśnie wtedy nasz organizm się regeneruje, a mózg przyswaja i zapamiętuje najważniejsze informacje. Dobra jakość snu sprawia, że wszystkie procesy przebiegają prawidłowo, a my czujemy się po wstaniu z łóżka wypoczęci i zrelaksowani. Odpowiedni dobór materaca jest niezwykle ważny, ponieważ w dużej mierze, to właśnie od niego zależy jakość naszego wypoczynku. Materac kieszeniowy jest dziś coraz bardziej popularny. Czym on się charakteryzuje i dla kogo będzie najlepszym wyborem?

Wyświetlony 1242 razy