poniedziałek, 20 luty 2023 14:42

Co zamiast lampki nocnej?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
lampki nocne lampki nocne pixabay

Wieczorem w sypialni czy salonie przytulną atmosferę tworzy przede wszystkim oświetlenie. Do odpoczynku nie musisz zapalać mocnej lampy sufitowej. Znacznie lepszy efekt osiągniesz, kiedy zapalisz pojedyncze kinkiety czy lampki stołowe. W panującym półmroku odpoczniesz i zrelaksujesz się po długim dniu.

Czy jednak sprzyjającą odpoczynkowi atmosferę możesz zbudować jedynie za pomocą lampek nocnych, stołowych czy kinkietów? Sprawdź, jak zyskać niebanalne dekoracje wnętrza i zbudować wyjątkową atmosferę w mieszkaniu.

 

Alternatywa dla lampek dekoracyjnych – latarenki z diodami

W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziesz wiele modeli lampek stołowych czy stojących, które z łatwością dopasujesz do kolorystyki i stylu aranżacyjnego wnętrza. Musisz mieć jednak miejsce, w  którym je postawisz i to najlepiej blisko źródła światła Jeśli nie pomyślałeś o tym podczas remontu i urządzania wnętrza, teraz może być Ci trudno w znalezieniu odpowiedniego miejsca na dodatkową lampkę. Z kinkietem ściennym jest jeszcze trudniej, ponieważ wymaga on poprowadzenia kabli elektrycznych do miejsca, w którym chcesz go zawiesić.

Mamy na to jednak rozwiązanie, którym są latarenki. Wykonane są z drewnianej podstawy i szklanych ścianek z drzwiczkami. Najczęściej umieszcza się w nich świece, choć to nie jest jedyne ich zastosowanie. Dzięki uchwytowi możesz łatwo przenieść je w dowolne miejsce. Świetnie wyglądają postawione na stole, komodzie czy nawet na ziemi. Do środka latarenki włóż girlandę lampek LED-owych, które zasilane są bateriami. Dzięki temu zyskasz przenośne źródło dodatkowego światła, które możesz ustawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Emitowane przez latarenkę miękkie i rozproszone światło zbuduje atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi.

Przenośne źródło ciepłej atmosfery – świeczki 

A może zależy Ci na romantycznej atmosferze wieczorem? Nic nie buduje tak klimatu, jak żywy ogień pochodzący ze świeczek. W pomieszczeniu musi być jednak nieco większa ich liczba, aby zapanował w nim przyjemny półmrok. Jak bezpiecznie palić świeczki? To bardzo proste! Wystarczy włożyć je do dużych szklanych wazonów. W nim możesz umieścić jedną większą świeczkę lub wypełnić go wodą i włożyć do niego kilka mniejszych świeczek pływających. Tak zabezpieczone świeczki możesz postawić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

Bardzo efektowną dekoracją są także komplety okrągłych świeczek utrzymanych w jednym kolorze, ale w różnych rozmiarach. Możesz ustawić je na niewielkim lusterku, dzięki czemu zabezpieczysz meble przed woskiem i dodatkowo rozproszyć po pomieszczeniu emitowane przez nie światło.

Dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu pozwoli Ci wypocząć wieczorem w przyjemnej i uspokajającej atmosferze. Jeśli nie masz miejsca, aby ustawić dużą lampę stojącą lub stołową, wybierz przenośne źródła światła. Świetny efekt aranżacyjny zapewnią Ci latarenki wypełnione girlandą lampek LED-owych na baterie. Możesz także wypełnić pomieszczenie świeczkami w szklanych wazonach. Oświetlenie takie postawisz w dowolnym miejscu, nawet na podłodze.

Wyświetlony 490 razy