środa, 21 czerwiec 2023 17:42

Wiaty palarnie zewnętrzne - przyjazne rozwiązanie dla palaczy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Wiaty palarnie Wiaty palarnie Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Dawniej palenie papierosów było dozwolone w większości miejsc. Palacze mogli palić nawet w restauracjach, różnego rodzaju poczekalniach itp. Jednak to się zmieniło i w miejscach publicznych jest to całkowicie zabronione. Wiaty palarnie zewnętrzne, to wyjście naprzeciw osobom z nałogiem. Gdzie się sprawdzą takie wiaty? 

 

Wiaty palarnie - dlaczego to dobre rozwiązanie? 

Wiata palarnia to nic innego, jak niewielkie pomieszczenie zewnętrzne, tworzące strefę dla palaczy. Pod względem wizualnym, przypomina ona przystanek autobusowy. Nowoczesne wiaty prezentują się bardzo designersko, dzięki czemu mają bardzo pozytywny wpływ na krajobraz.

W ostatnich latach wiaty palarnie zyskują coraz większą popularność na terenie całego kraju. I nie ma w tym nic dziwnego. Jest to bowiem rozwiązanie, które przynosi korzyści zarówno palaczom, jak i osobom wolnym od nałogu. Ci pierwsi mają miejsce, do którego mogą bez problemu udać się na ‘’dymka’’. Natomiast niepalący, nie muszą cierpieć z powodu nieprzyjemnego zapachu drażniącego dymu, a co najważniejsze, martwić się konsekwencji biernego palenia.  

Wiaty palarnie - gdzie się sprawdzą? 

Palarnia zewnętrzna to rozwiązanie, które ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest przeznaczona dla osób palących i doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest spora grupa ludzi, którzy właśnie palą. 

Przede wszystkim, takie wiaty fantastycznie zdadzą egzamin we wszelkich zakładach pracy, na przykład w pobliżu biur, czy też fabryk. Pozwalają one stworzyć strefę dla palaczy, co może umożliwić poprawę atmosfery w miejscu pracy. 

Jak są wykonane wiaty palarnie? 

Wiaty palarnie to konstrukcje, które wykonuje się z najwyższej klasy materiałów, spełniających wszystkie normy jakości. Oczywiście posiadają deklarację zgodności oraz certyfikaty na użyte materiały. Warto w tym miejscu podkreślić, że między innymi właśnie dlatego tak ważne jest, by stawiać na wiaty palarnie od sprawdzonych producentów. Ci bowiem zapewniają gwarancję spełnienia wszystkich tych norm. 

Z czego właściwie wykonuje się takie wiaty palarnie? Najczęściej składają się one z konstrukcji stalowej malowanej oraz innych elementów, na przykład tworzyw typu PCV. Każda wiata palarnia ma też właściwie przystosowane do potrzeb palaczy wyposażenie. Może być to na przykład ławeczka z profili PCV imitującą drewno. Nie może zabraknąć w niej także elementów, takich jak kosz, popielniczka i innych umożliwiających zachowanie czystości. Do wyposażenia dołączyć można także naklejki ostrzegawcze na szybach zwiększających bezpieczeństwo użytkowania.

Wyświetlony 448 razy