czwartek, 02 czerwiec 2022 19:02

Usługi lawetą: kiedy warto skorzystać z lawety?

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
laweta laweta https://laweta-magdeburg.com.pl/

Transport samochodu bywa niezbędny, gdy auto nie jest w stanie poruszać się po drodze. Przyczyn może być wiele: od wypadków po awarie i z pozoru drobne usterki. W takich sytuacjach jedyną opcją jest profesjonalna obsługa zdarzeń drogowych, która pomoże uporać się ze skutkami problemów w trasie.

Na czym polegają usługi lawetą? Sprawdź, co do zaoferowania ma pomoc drogowa i kto może liczyć na transport lawetą!

Laweta a pomoc drogowa – co wybrać?

Usługi pomocy drogowej i laweta mają wiele wspólnego, jednak nie oznaczają tego samego. Transport lawetą pozwala zgodnie z przepisami przewozić pojazdy, które z jakiegoś powodu nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach. Kiedy rozruch silnika nie jest możliwy albo auto jest zbyt wolne, jedyną opcją pozostaje przetransportowanie pojazdu pod wskazany adres: do lokalnego mechanika, do polskiego warsztatu lub w inne dowolne miejsce.

Pomoc drogowa z kolei obejmuje wszystkie czynności mogące prowadzić do przywrócenia sprawności samochodu. Może to być doraźna naprawa, usługi lawetą albo dowóz paliwa czy wymiana koła. Wybór laweta czy pomoc drogowa zależy więc od tego, jakie problemy napotkaliśmy w trasie.

Usługi lawetą, czyli bezpieczny transport samochodów uszkodzonych

Wycieczki rodzinne, podróż służbowe, a nawet zakupy w sklepie – problemy z samochodem mogą pojawić się w każdej chwili. Nie zawsze przyczyną problemów jest wypadek albo kolizja, wystarczy awaria auta, a nawet drobna usterka, aby skutecznie utrudnić kontynuowanie jazdy. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej wezwać pomoc drogową, która odpowiada za usuwanie skutków zdarzeń drogowych zapewniając wsparcie niezależnie od okoliczności.

Wezwany na miejsce pracownik dysponuje kwalifikacjami i sprzętem umożliwiającym zdiagnozowanie przyczyny usterki oraz dokonanie doraźnej naprawy. Czasem jednak okazuje się, że niezbędna jest wizyta w warsztacie i to właśnie wtedy do akcji wkracza https://laweta-magdeburg.com.pl/. Profesjonalny transport pozwala dowieźć uszkodzony pojazd do warsztatu, gdzie mechanik zajmie się jego naprawą.

Zdarzenia drogowe to sytuacje, których nie można przewidzieć, dlatego zarówno pomoc drogowa, jak i laweta działają dwadzieścia cztery godziny na dobę. Trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku niezależnie od pory dnia i nocy, również w niedziele i święta, aby kierowcy mogli uzyskać wsparcie, którego potrzebują.

Dla kogo jest laweta?

Transport lawetą pozwala bezpiecznie i zgodnie z przepisami przewozić pojazdy powypadkowe, uszkodzone, zabytkowe oraz bez ważnego przeglądu technicznego. To sposób na usunięcie pojazdu z miejsca zdarzenia oraz przetransportowanie go w wybrane miejsce, pomimo tego, że sam nie może lub nie powinien poruszać się po drogach.

Pracownicy firmy starają się zapewnić wsparcie każdemu kierowcy, którego podróż została niespodziewanie przerwana. W przypadku lawety jedynym ograniczeniem mogą być gabaryty pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Ze względu na swoje możliwości laweta przeznaczona jest dla samochodów osobowych, aut terenowych oraz dostawczych. Zmieszczą się na niej również pojazdy o nieco mniej standardowych rozmiarach takie jak motocykle, wózki widłowe, meleksy, niektóre ciągniki rolnicze, kampery i przyczepy kempingowe.

Wyświetlony 782 razy