czwartek, 11 maj 2023 14:25

Krzesła ewakuacyjne – co warto wiedzieć?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
krzesło do ewakuacji krzesło do ewakuacji mat.prasowe

yW nagłych sytuacjach oraz transportu po schodach osób o ograniczonej zdolności poruszania. Stosują je instytucje publiczne, służby medyczne, a nawet osoby prywatne. Krzesła ewakuacyjne są też jednym ze środków bezpieczeństwa pożarowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego elektryczne krzesła ratunkowe są potrzebne!

 

 1. Krzesło ewakuacyjne – podstawowe informacje
 2. Jakie zalety mają elektryczne krzesła transportowe?

Krzesła ewakuacyjne są wyposażeniem, które przydaje się w trakcie alarmu pożarowego oraz innych nagłych zdarzeń wymagających szybkiej interwencji.

Krzesło ewakuacyjne – podstawowe informacje

Krzesła ewakuacyjne stosuje się w transporcie medycznym, gdy trzeba szybko znieść osobę niepełnosprawną z budynku do pojazdu. W swoim wyposażeniu tego typu krzesła mają służby medyczne, ale również zarządcy budynków mieszkalnych, instytucji i osoby prywatne. Bezpieczne i niezawodne w użyciu elektryczne krzesła ewakuacyjne są zasilane baterią ładowaną prądem elektrycznym. Dla bezpieczeństwa w sytuacjach ewakuacyjnych wszystkie przewody są ukryte w wodoodpornej ramie.
Opisywane krzesła można spotkać na dworcach kolejowych, lotniskach, w hotelach, szkołach i obiektach sportowych. Są urządzeniami zaprojektowanymi dla komfortu, ale też bezpieczeństwa osób, które są niepełnosprawne ruchowo. 
Warto dodać, że wszystkie biurowce powinny spełniać ustalone prawem budowlanym wytyczne, dostosowujące je do potrzeb osób z ograniczoną zdolnością poruszania się. Krzesła ewakuacyjne są zatem doskonałym rozwiązaniem, które klienci mogą wdrażać do realizowanego projektu. Tym samym wpływają na udogodnienia budynku względem osób o ograniczonej zdolności poruszania się. Krzesła są dedykowane wszystkim tym, którzy mają ograniczoną zdolność w poruszaniu, czyli osobom:

 • z wadami wzroku;
 • z zaburzeniami słuchu;
 • z niepełnosprawnością ruchową;
 • o ograniczonej świadomości;
 • otyłym;
 • kobietom w ciąży;
 • itd.

Ręczne krzesła transportowe mogą być także stosowane przez:

 • zespoły ratownictwa medycznego do transportowania pacjentów;
 • straż pożarną do sprawnej ewakuacji osób z zagrożonego budynku;
 • korporacje i firmy, które świadczą usługi przewozowe do transportu osób po schodach.

elektryczne krzesło transportowe

 

Jakie zalety mają elektryczne krzesła transportowe?

Krzesła do ewakuacji są lekkie i łatwo się składają. Zgodnie z zamierzeniem, muszą zawsze być szybko gotowe do natychmiastowego użycia, dlatego też ich rozkładanie zajmuje zaledwie kilka chwil. Oprócz tego krzesła ewakuacyjne są wykonane z lekkich materiałów, które są wytrzymałe i oferują duże możliwości funkcjonalne.


Elektryczne krzesła do ewakuacji charakteryzują się dużym udźwigiem (m.in. wytrzymała konstrukcja aluminiowa) i zapewniają bezpieczną pozycję osoby ratowanej. Mają zasięg nawet do 70 pięter, co jest równoznaczne możliwości pokonania 1200 schodów za jednym ładowaniem pojemnego akumulatora! Są rozwiązaniem, które nie zawiedzie w sytuacjach krytycznych. Są w każdym momencie gotowe, by za ich pomocą przetransportować osoby niepełnosprawne w miejsca docelowe!

Wyświetlony 722 razy