sobota, 29 lipiec 2023 09:47

Co warto wiedzieć na temat wynajmu podnośników koszowych?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
podnośnik koszowy wynajem podnośnik koszowy wynajem mat.prasowe

Planujesz założyć firmę, która od czasu do czasu będzie wykonywać prace na niewielkich wysokościach? Jeśli tak, z pewnością zastanawiasz się nad zakupem do firmy podnośnika koszowego. W poniższym tekście postaramy się przedstawić usługę, którą jest wynajem podnośnika koszowego. Mamy nadzieję, że przedstawienie tej alternatywy dla posiadania podnośnika koszowego ułatwi podjęcie właściwej decyzji.

 

Do czego służą podnośniki koszowe?

Podnośniki koszowe to podesty ruchome nożycowe lub tzw. zwyżki, które mają zamontowany kosz dla operatora. Całość instalowana jest z reguły na platformie samochodu, co zapewnia mobilność i łatwość ustawienia podnośnika w pożądanym miejscu. Duży zasięg kosza i stabilna konstrukcja pozwalają na bezpieczne i wygodne wykonywanie prac na wysokościach. Podnośniki koszowe różnią się między sobą poszczególnymi parametrami takimi jak:
- wysokość robocza,
- udźwig kosza,
- zasięg boczny,
- rodzaj napędu.

Podnośniki koszowe są niezastąpione w wielu branżach i pracach remontowo-instalacyjnych m.in. przy:

- montażu i demontażu reklam zewnętrznych, oświetlenia, instalacji elektrycznych czy klimatyzacyjnych,
- przycinaniu drzew,
- montażu rynien, ocieplaniu budynków,
- usuwaniu gniazd zwierząt.

Podnośnik wspiera również wszelkie prace konserwacyjne, które muszą być wykonywane na wysokości, a są poza zasięgiem tradycyjnych drabin.

Wynajem podnośników koszowych alternatywą dla zakupu

Mnogość zastosowań podnośników koszowych sprawia, że wielu przedsiębiorców rozważa ich zakup na własność. Problem w tym, iż podnośniki koszowe to sprzęt specjalistyczny, a zatem drogi. Nie każda też firma potrzebuje własnego podnośnika koszowego na stałe lub może sobie pozwolić na jego utrzymanie i konserwację. Dlatego coraz częściej firmy decydują się na wynajem podnośników koszowych zamiast ich kupna. Wynajem ma wiele zalet, takich jak:

- oszczędność pieniędzy - płacimy tylko za czas używania podnośnika,
- elastyczność - możemy wybrać podnośnik koszowy odpowiedni dla nas w danym momencie,
- dostępność - podnośnik koszowy wynajem, to usługa, z której można skorzystać dokonując wcześniejszej rezerwacji,
- bezpieczeństwo - wynajmując podnośnik koszowy mamy pewność, że jest on sprawny technicznie i spełnia wszystkie normy.

Jak przebiega i ile kosztuje wynajem podnośników?

Wynajem podnośników koszowych jest prosty i szybki. W zależności od miejsca siedziby swojej firmy wystarczy że poszukamy w sieci wypożyczalni na frazę podnośnik koszowy Wrocław. Następnie dzwonimy, przedstawiamy swoje potrzeby a przedstawiciel firmy wynajmującej doradzi nam jaki rodzaj i model podnośnika koszowego będzie najlepszy dla naszego zlecenia i zaproponuje cenę wynajmu. Ta nie jest bowiem z góry ustalona, a zależy od kilku czynników m.in.:

- rodzaju i parametrów podnośnika koszowego,
- czasu wynajmu,
- dostępności danego podnośnika na rynku,
- dodatkowych usług (transport, ubezpieczenie czy szkolenie z obsługi).

Co ciekawe, wynajem podnośnika koszowego może być rozliczany za godziny, co czyni go szczególnie atrakcyjnym dla firm, które potrzebują go sporadycznie. Można przyjąć, iż godzina wynajmu podnośnika koszowego zaczyna się od ok. 100-150 zł. Oczywiście, im dłuższy jest okres wynajmu, tym stawka godzinowa jest niższa.

Podsumowanie

Jak widać z powyższego tekstu, dla wszystkich firm, które od czasu do czasu potrzebują wykonać na wysokościach jakieś prace zamiast zakupu mogą wybrać usługę podnośnik koszowy wynajem i korzystać z urządzenia przez kilka, kilkanaście godzin. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wynajmu podnośników koszowych na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego.

Wyświetlony 582 razy