środa, 20 kwiecień 2022 17:58

Bogata oferta robotów pakujących dla Twojego przedsiębiorstwa

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
roboty pakujące roboty pakujące pixabay

Proces produkcyjny jest bez cienia wątpliwości procedurą wysoce skomplikowaną oraz wielopłaszczyznową, jednakże nie byłby on kompletny gdyby nie etap pakowania.

Jeszcze do niedawna był on realizowany przez wykwalifikowanych pracowników danego przedsiębiorstwa, jednakże obecnie zadania z nim związane wykonywane są przez roboty pakujące.

Paleta dostępnych modeli robotów pakujących jest nad wyraz oszałamiająca - właściciel zakładu produkcyjnego lub przetwórczego może wybierać w urządzeniach o średniej i wysokiej wydajności, maszynach typu flowpack, całych systemach buforowania oraz modułach dystrybucyjnych, dzięki implementacji których zarówno proces pakowania wstępnego jak i uzupełniającego przebiegać będzie nad wyraz skutecznie.

Nie będzie mogło być także mowy o błędzie ludzkim, jako że po odpowiednim zaprogramowaniu, urządzenia będą realizowały powierzone im zadania przez wiele kolejnych cykli bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji ze strony nadzorcy lub personelu. Pozwoli to przedsiębiorcy przesunąć pracowników do innych zadań, a tym samym jeszcze bardziej przyspieszyć i zoptymalizować proces produkcyjny z korzyścią dla wszystkich stron zainteresowanych.

Zarówno pionowe jak i poziome maszyny pakujące oraz roboty pakujące oferowane przez cieszące się doskonałą renomą na rodzimym rynku firmy cechują się konstrukcją modułową, co oznacza, że mogą być one ze sobą łączone w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia mocy przerobowych, natomiast sama linia może zostać zmodyfikowana, skrócona lub też przedłużona w zależności od specyfiki produktu, który ma zostać poddany pakowaniu.

Daje to możliwości personalizacyjne, o których jeszcze do niedawna można było tylko i wyłącznie pomarzyć - obecnie rozwiązania takie są jak najbardziej w zasięgu ręki każdego przedsiębiorcy, pozwalając na skuteczne ograniczanie kosztów eksploatacyjnych i zwiększenie osiąganych zysków, które następnie mogą zostać wykorzystane na dalsze inwestycje.

Warto w tym miejscu nadmienić, że nawet zakup nieskomplikowanej maszyny pakującej o średniej wydajności może okazać się strzałem w dziesiątkę, jako że urządzenie takie jest w stanie pakować nawet do pięciuset produktów w ciągu minuty, przy prędkości zgrzewania folii dochodzącej do 80 m na minutę, co jak wiadomo jest wynikiem po prostu nieosiągalnym nawet dla najbardziej wykwalifikowanego pracownika danego zakładu. Jeżeli pokusimy się o nabycie bardziej zaawansowanego urządzenia pakującego, jego możliwości będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące - mowa tu bowiem o pakowaniu do tysiąca dwustu produktów w ciągu sześćdziesięciu sekund oraz o prędkości zgrzewania oscylującej w okolicach 120 m na minutę.

Oczywiście na zakup takiej maszyny pakującej trzeba będzie początkowo przeznaczyć niejednokrotnie niemałe środki finansowe, jednakże jak pokazuje doświadczenie - wydatek ten bardzo szybko się zwróci, a następnie urządzenie będzie na siebie tylko i wyłącznie zarabiać, dbając jednocześnie o bezproblemowe oraz sprawne funkcjonowanie całej linii produkcyjnej. W ujęciu długoterminowym z pewnością się to nam opłaci!

Wyświetlony 749 razy