wtorek, 22 sierpień 2023 06:51

Akcesoria samochodowe, które przydadzą się w każdym aucie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe pixabay

Obowiązkowe wyposażenie samochodu regulowane jest przez aktualne przepisy prawa. Jednak kierowcy często decydują się także na dodatkowe akcesoria do samochodu, które pozytywnie wpływają na codzienny komfort jazdy, zwiększają jej bezpieczeństwo lub umożliwiają samodzielną naprawę drobnych usterek w trasie. Na jakie gadżety samochodowe warto postawić? Sprawdź!

 

Jakie gadżety do samochodu warto kupić?

Kamerka, czujnik parkowania, uchwyt na telefon… Gadżety samochodowe przybierają różne formy – jedne są bardziej przydatne, a inne bywają zbędne. Aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort użytkowania pojazdu, wystarczy zainwestować w kilka podstawowych akcesoriów.

Coraz częściej must have kierowców jest kamera samochodowa. Taki rodzaj monitoringu pozwala rejestrować przebieg wydarzeń na zewnątrz auta (przed i za pojazdem) oraz w jego wnętrzu. Warto pamiętać, że kryterium wyboru wideorejestratora powinna być nie tylko cena – znaczenie mają takie parametry jak rozdzielczość, jasność czy kąt widzenia obiektywu. Zaletą są też dodatkowe funkcje, na przykład wbudowany GPS, tryb parkingowy i funkcja nagrywania w pętli. W nowych i starszych modelach sprawdzi się kamera cofania z monitorem (mocowana na desce rozdzielczej lub w miejscu na radio) – najbardziej nowoczesne systemy czujników parkowania monitorują pojazd dookoła.

Niezbędne akcesoria samochodowe to również magnetyczny uchwyt na telefon, który można zamocować w dowolnie wybranym miejscu, ładowarka samochodowa i kabel do ładowania (micro USB lub Lightning) z https://wyposazeniesamochodowe.pl/akcesoria-64.html. Z kolei specjalny rozgałęźnik do ładowania pozwala jednocześnie podłączyć kilka urządzeń umożliwiając naładowanie w trakcie jazdy telefonu, nawigacji czy kamerki.

W samochodzie podróżują z tobą zwierzęta? Aby ochronić tapicerkę przed zabrudzeniami i rozdarciami, możesz kupić maty dla zwierząt, a o ich bezpieczeństwo zadbasz pamiętając o smyczy samochodowej. 

Wyposażenie samochodowe, które zwiększą bezpieczeństwo jazdy

Akcesoria samochodowe są nie tylko funkcjonalne – wiele z nich ma realny wpływ na zachowanie bezpieczeństwa. To dlatego każdy właściciel powinien zadbać o to, aby na wyposażeniu pojazdu znalazły się takie elementy jak obowiązkowa gaśnica, trójkąt czy odpowiednio wyposażona apteczka pierwszej pomocy. Dzięki temu kierowca jest w stanie odpowiednio zareagować w sytuacji zagrożenia na drodze.

Przydatnym gadżetem mogą być także kamizelki odblaskowe, latarka, a nawet flara świetlna – w ten sposób w razie awarii pojazdu można oznaczyć miejsce postoju. Wiele osób nie wyobraża sobie jazdy bez zestawu podstawowych narzędzi i akcesoriów takich jak klucze samochodowe, lewarek, zbijak do szyb, nóż do cięcia pasów, zapasowe żarówki i bezpieczniki. Jeśli w aucie przewożone są koła zapasowe, warto zainwestować w pokrowiec na koło, a porządek w bagażniku pozwoli zachować specjalny organizer samochodowy (mocowany do bocznych ścianek, tylnego fotela lub rozkładany na podłodze bagażnika).

Wyświetlony 480 razy