środa, 20 wrzesień 2023 18:48

Ocieplenia budynku - zalety i zastosowanie styroduru

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
https://www.maldrew.com.pl https://www.maldrew.com.pl pixabay

Jednym z kluczowych aspektów budowy i modernizacji domu jest zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej. Ważnym materiałem izolacyjnym, który zyskuje na popularności w budownictwie, jest styrodur, charakteryzujący się wieloma unikalnymi cechami, które czynią go idealnym wyborem dla wielu aplikacji budowlanych.

 

Styrodur

Styrodur jest produktem wytwarzanym z polistyrenu, powszechnie stosowanym jako materiał ociepleniowy w budownictwie. Jest najbardziej zbliżony parametrami do styropianu przez co wiele osób myli te produkty - układając jednak cieńszą warstwę polistyrenu ekstrudowanego osiągniemy taką samą izolacyjność.

Posiada jednorodną strukturę zbudowaną z zamkniętych na gładko mikrokomórek. Brak osłabień pomiędzy komórkami powoduje większą wytrzymałość mechaniczną i podniesienie parametrów izolacyjności termicznej. Mała objętość styroduru pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości przestrzeni. Różnica dotyczy także wagi, odporności na nacisk oraz twardości.

Styrodur - gdzie używać?

Styropian ekstrudowany jest używany głównie, do izolacji budynków. Stosowany może być do ścian różnego typu, między innymi w piwnicach bądź też na ścianach, ale również do podłóg czy dachów płaskich. Można go stosować nawet do fundamentów gdzie grunt jest narażony na dużą ilość wilgoci. Świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie występują duże obciążenia np. w garażach. Ze względu na małą nasiąkliwość ednym z kluczowych aspektów budowy i modernizacji domu jest zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej. Ważnym materiałem izolacyjnym, który zyskuje na popularności w budownictwie, jest styrodur, charakteryzujący się wieloma unikalnymi cechami, które czynią go idealnym wyborem dla wielu aplikacji budowlanych.

Czym jest Styrodur?

Styrodur maldrew.com.pl to rodzaj styropianu ekstrudowanego, który wyróżnia się jednorodną strukturą z zamkniętych mikrokomórek. Brak osłabień między nimi przekłada się na większą wytrzymałość mechaniczną oraz znakomite parametry izolacyjności termicznej. Ponadto, dzięki swojej niewielkiej objętości i wadze, pozwala na zaoszczędzenie cennej przestrzeni w budynku.

Gdzie można stosować Styrodur?

Ściany: Może być stosowany zarówno w ścianach piwnic, jak i zewnętrznych.

Podłogi i Dachy: Idealny do izolacji podłóg, nawet tych mocno obciążonych, oraz dachów płaskich.

Fundamenty: Ze względu na małą nasiąkliwość, styrodur jest odpowiedni do miejsc narażonych na wilgoć, np. fundamenty.

Dachy Zielone: Doskonale nadaje się do izolacji dachów, na których rosną rośliny, ze względu na możliwość bezpośredniego zasypywania ziemią.

Konstrukcje Obciążone: Ze względu na dużą wytrzymałość, styrodur jest idealnym wyborem dla miejsc o dużym obciążeniu, takich jak garaże, magazyny czy hale produkcyjne.

Izolacje Rdzeniowe: Używany w izolacji rdzeniowej, pomiędzy dwiema warstwami ściany, dzięki czemu nie ma konieczności pozostawiania pustej przestrzeni.

Mostki Cieplne: Efektywnie niweluje mostki cieplne w budynku, na przykład w balkonach czy stropach, a jego powierzchnia jest idealna do tynkowania.

Wyświetlony 382 razy