czwartek, 07 październik 2021 08:57

Jak wybrać najlepsze agregaty tynkarskie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
dobre agregaty tynkarskie dobre agregaty tynkarskie pixabay

Agregaty tynkarskie, które pozwalają na prowadzenie tynkowania maszynowego, to obecnie jedne z popularnych urządzeń używanych w branży budowlanej i wykończeniowej. Czym warto kierować się przy zakupie agregatu do swojej firmy?

 

Do czego używa się agregatów tynkarskich?

Urządzenia określane jako agregaty tynkarskie są używane do przygotowywania mieszanek tynkarskich oraz innego typu materiałów budowlanych i wykończeniowych, a następnie do nakładania ich na powierzchnie.

Za pomocą agregatu tynkarskiego można łatwo i wygodnie tynkować ściany, sufity, w tym także elewacje budynków. Ponadto wybrane typy agregatów również używane są do przygotowywania wylewek.

Agregaty mogą być użyte do wykonania materiałów jak:

 • tynki gipsowe
 • tynki gipsowo-wapienne
 • tynki wapienne
 • tynki wapienno-cementowe
 • tynki tłumiące
 • wylewki maszynowe
 • zaprawa murarska
 • zaprawa zbrojeniowa
 • zaprawa szczelinowa
 • zaprawa klejowa
 • cement

W agregatach tynkarskich można zastosować nie tylko mieszanki suche, które wymagają zmieszania z wodą, ale również mieszanki gotowe do użycia, których nie trzeba już mieszać z wodą przed użyciem.

Jak wykonuje się tynki maszynowe?

Tynki maszynowe to nazwa stosowana do opisu tynków, jakie mogą być wykonane z użyciem agregatu tynkarskiego. Mogą być to zatem różne typy tynków, jakie zakładane są tego typu urządzeniem.

Aby przygotować tynki do tynkowania maszynowego, w pierwszej kolejności należy umieścić mieszankę w pojemniku. Gdy jest ona sucha, wtedy do pojemnika dodaje się odpowiednią ilość wody – można zrobić to za pomocą pompy wody, która doprowadza ją bezpośrednio z instalacji do agregatu.

Po wymieszaniu materiału tynkarskiego można przystąpić do jego nakładania. Pracownik trzymający w ręce lancę do agregatu używa specjalnego pistoletu z uchwytem, aby regulować przepływ mieszanki i nakłada ją na powierzchnię. Następnie mieszanka ta od razu wygładzana jest przez drugiego pracownika.

Dzięki zastosowaniu takiej technik tynkarskiej tynki można wykonać bardzo łatwo i szybko, co powoduje, że dobre agregaty tynkarskie znacznie usprawniają prowadzenie procesów wykończeniowych, budowlanych we wnętrzach i na zewnątrz.

Silomat do agregatu tynkarskiego

Do agregatu tynkarskiego można także zastosować dodatkowe elementy. Wśród nich bardzo często używany jest silomat.

Silomatami nazywa się urządzenia, które przeznaczone są do doprowadzania do agregatu mieszanek z silosów. Są one najczęściej używane na dużych placach budów, gdzie wykorzystanie pojedynczych worków z materiałami jest mało efektywne. Silomat umożliwia wtedy usprawnienie prac, ponieważ tynki wytwarzane są w agregacie tynkarskim na bieżąco.

Czym kierować się przy zakupie agregatu tynkarskiego?

Aby wybrać dobre agregaty tynkarskie, warto przede wszystkim skoncentrować się na urządzeniach, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz mogą zapewnić użytkownikowi maksymalną wydajność wraz z niezawodnością.

Na szczególną uwagę zasługują agregaty tynkarskie polskich producentów, które mają wielu zadowolonych użytkowników. Urządzenia te pozwalają na łatwe i szybkie tynkowanie nawet znacznych powierzchni, zapewniając jednocześnie maksymalny komfort i bezpieczeństwo prac. Można także kupować je w przystępnych cenach, co jest ich kolejnym atutem.

Z dostępnymi wariantami agregatów tynkarskich można zapoznać się obecnie w internecie, aby wybrać takie modele, które pozwalają na spełnienie wymagań firmy pod każdym względem. Można wtedy także łatwo porównać dostępne opcje, by dopasować agregat zapewniający optymalne parametry techniczne, który będzie przyszłościowym zakupem.

Wyświetlony 1018 razy