czwartek, 20 lipiec 2023 13:45

Genie GS 1932 - nieduży podnośnik nożycowy z dużymi możliwościami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podnośnik nożycowy Genie GS 1932 Podnośnik nożycowy Genie GS 1932 mat.prasowe

Szukasz kompaktowego podnośnika, który bez problemów przejedzie przez drzwi? Poznaj Genie GS 1932! Ten podest ruchomy o elektrycznym napędzie idealnie nadaje się do pracy w ciasnych wnętrzach ze względu na swoje niewielkie wymiary transportowe. Przyglądamy się bliżej jego specyfikacji technicznej i możliwościom!

 

Parametry techniczne podnośnika Genie GS 1932

Genie GS 1932, określany także w skrócie jako Genie 1932, to średniej wysokości, wąski podnośnik nożycowy z elektrycznym silnikiem, który dedykowany jest do pracy wewnątrz pomieszczeń oraz na zewnątrz obiektów na równych i utwardzonych nawierzchniach.

Podnośnik Genie GS 1932 umożliwia prowadzenie pracy na wysokości do 7,8 m, wyposażony jest w platformę o wymiarach 1,63 x 0,74 m ograniczoną bezpiecznymi barierkami oraz w wysuwany jednostronnie pomost, który powiększa platformę o 0,9 m. Udźwig tego modelu wynosi 227 kg, dzięki czemu bez problemów sprawdza się on dla dwóch osób używających różnych narzędzi i materiałów.

Tym, co wyróżnia podnośnik Genie GS 1932, są jego niewielkie wymiary transportowe, ponieważ jego szerokość wynosi jedynie 0,81 m, a wysokość przy całkowitym złożeniu 1,75 cm. Towarzyszy im niewielka waga, ponieważ sprzęt ten waży zaledwie około 1500 kg.

Na uwagę zasługuje również sprawny napęd na 2 koła, zasilany akumulatorami o dużej pojemności oraz szare i niebrudzące ogumienie, które sprawdza się podczas pracy na różnych nawierzchniach, także tych delikatnych i podatnych na zabrudzenia.

Genie GS 1932 – jakie zalety ma zwyżka?

Podnośnik nożycowy Genie GS 1932 ze względu na swoją specyfikację techniczną oferuje swoim użytkownikom szeroką gamę korzyści, co powoduje, że jest on jednym z często wybieranych modeli do prac w obiektach i na zewnątrz nich.

Przede wszystkim dużym atutem tego modelu jest jego kompaktowy rozmiar, ponieważ ze względu na niewielką szerokość i wysokość transportową może on bez problemów przejeżdżać przez większość drzwi, windy oraz wąskie korytarze i przejścia.

Również atutem tego modelu jest jego wysokość robocza, ponieważ może on dosięgnąć do niemalże 8 m, co powoduje, że świetnie nadaje się do prac na znacznych wysokościach zamiast drabin i rusztowań.

Dzięki temu, że jest to podnośnik samobieżny, czyli poruszający się we własnym zakresie, a także ma on duży promień skrętu, można łatwo i szybko zmieniać jego pozycję. Kontrola podnośnika możliwa jest zarówno z jego dołu, jak i z poziomu platformy z wykorzystaniem systemu Smart Link bazującego na joysticku.

Warto też wskazać na szeroką gamę zaawansowanych technologii wykorzystanych przez markę Genie, między innymi na dynamiczny układ hamulcowy z wielotarczowymi hamulcami, płozy zmniejszające ryzyko przewrócenia się urządzenia, czujnik przechyłu wraz z alarmem dźwiękowym oraz system autodiagnostyczny.

W jakich pracach sprawdzi się Genie 1932?

Genie GS 1932 to uniwersalny podnośnik nożycowy o bardzo szerokim zastosowaniu, który pomimo niewielkich wymiarów od lat sprawdza się przy wielu pracach wysokościowych. 

Nadaje się on do użycia w różnych obiektach, między innymi w halach przemysłowych, centrach logistycznych, magazynach, centrach handlowych, biurowcach, dworcach, a także w obiektach zabytkowych.

Przykładowe prace, podczas których można zastosować ten model, to:

  • Prace budowlane – montaż konstrukcji, elewacji, dachów i innych elementów,
  • Wykańczanie wnętrz – malowanie ścian, montaż barierek, lamp,
  • Montaż instalacji – instalacji elektrycznych, klimatyzacyjnych, systemów bezpieczeństwa i innych,
  • Prace remontowe, renowacyjne i modernizacyjne,
  • Prace termoizolacyjne,
  • Prace serwisowe,
  • Prace magazynowe,
  • Sprzątanie – mycie szyb, przeszkleń, wyposażenia,
  • Montaż dekoracji.

Jak skorzystać z podestu ruchomego Genie GS 1932?

Zwyżkę Genie GS 1932 można kupić, wyleasingować albo zdecydować się na jej wynajem w wypożyczalni podnośników.

Wynajem modelu Genie 1932 prowadzony jest przez wypożyczalnię AA Herkules, która obsługuje klientów w kilku województwach m.in.  śląskim, dolnośląskim, mazowieckim oraz łódzkim.

Wypożyczalnia AA Herkules, która niedługo będzie świętowała swoje 15-lecie, oferuje klientom duży wybór zwyżek wraz z kompleksową i fachową obsługą – transportem, serwisem i szkoleniami skierowanymi do przyszłych operatorów. Zachęcamy do sprawdzenia oferty wynajmu na stronie: podestyruchome.pl

Wyświetlony 474 razy