środa, 21 grudzień 2022 13:20

Garaż murowany czy z płyty warstwowej? - poradnik

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
garaż murowany czy z płyty garaż murowany czy z płyty pexels

Garaż to idealne rozwiązanie dla właścicieli domów, ale również mieszkań. Bardzo często stanowi uzupełnienie domu, dzięki czemu można uzyskać dodatkowy obiekt nie tylko na samochodów. Garaż można wykorzystać także jako obiekt rekreacyjny, tudzież gospodarczy. Do najbardziej popularnych należy garaż murowany oraz z płyty warstwowej? Na który warto postawić? Sprawdź dalszą część artykułu, a dowiesz się więcej. 

 

Garaż z płyty warstwowej czy murowany?

Wielu inwestorów czy właścicieli domów w dalszym ciągu zastanawiają się czy wybrać garaż z płyty warstwowej czy może murowany.Druga opcja mimo, że  daje duże możliwości konstrukcyjne i jest dość trwała to koszty budowy są olbrzymie. Z kolei garaż z płyty warstwowej gwarantuje dobrą ochronę przed działaniem negatywnych warunków atmosferycznych i niskich temperatur. Co więcej płyty warstwowe mają różną grubość, dzięki czemu posiada o doskonałe parametry izolacyjne. Mimo, że płyty warstwowe nie są proste w montażu to prezentują się doskonale przez długi okres czasu. 

 

  Gdzie warto zamówić garaż z płyty warstwowej? 

Przed złożeniem zamówienia na garaż z płyty warstwowej, warto zwrócić uwagę na opinie, doświadczenie oraz rzetelność firmy. Na szczególną uwagę zasługuje wieloletni producent garaży: https://piotr.com.pl/. Oferuje on nie tylko solidnie wykonany garaż z płyty warstwowej, ale też tynkowane, ocieplane, blaszane i wiele innych. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów - koniecznie zajrzyj na stronę internetową pod linkiem umieszczonym powyżej. 

Jak wygląda budowa garażu z płyty warstwowej?

Otóż tego typu garaże wykonywane są z materiału o grubości około 8cm. Niemniej najlepsze parametry izolacyjne można osiągnąć przy 12 centymetrach. Warto wziąć pod uwagę, że garaż powstaje z gotowych elementów. Z kolei płyty warstwowe są dostępne w różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb klienta.  Powierzchnie z płyty warstwowej nie powinny być ustawiane przy gruncie. Bowiem ułożenie posadzki nie tylko zapobiegnie jego zapadnięciu, ale także zmniejszy się ryzyko wystąpienia korozji. Garaże z płyty warstwowej można wybrać z gotowych projektów, lub też zaprojektować według własnych pomysłów. 

Wyświetlony 475 razy