czwartek, 23 luty 2023 12:19

Bramy garażowe i wjazdowe. Czym się kierować przy wyborze?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Bramy garażowe Bramy garażowe Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Solidne ogrodzenie domu to ważna sprawa. Podobnie można powiedzieć o bramie do garażu. Dziś jednak wybór tego typu produktów jest tak duży, że czasami trudno jest kupić naprawdę dobry sprzęt za rozsądną cenę. W związku z tym postanowiliśmy przygotować krótki przegląd tego, co oferują dostępne dzisiaj bramy i na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu.

 

Nowoczesna brama garażowa dla domu

Brama wjazdowa do garażu powinna być przede wszystkim bezpieczna. Materiały, z których ją wykonano, muszą zostać precyzyjnie wyselekcjonowane. Projekt zaś, aby mógł być skuteczny, musi uwzględnić punkt widzenia potencjalnego włamywacza. Jednocześnie dobre bramy garażowe nie mogą być uciążliwe w codziennym użytkowaniu. Dlatego warto wybrać te produkty, które zapewniają optymalną równowagę między funkcjonalnością a bezpieczeństwem. Otwieranie/zamykanie jest w ich przypadku łatwe, ale tylko dla osób upoważnionych.

Co równie istotne, Państwa nowa brama garażowa powinna być odporna także na wiatr oraz przenikliwy chłód. To właśnie oferują nowoczesne bramy segmentowe. Dzięki swojej konstrukcji są wyjątkowo energooszczędne, ponieważ pozwalają zatrzymać ciepło w garażu. Nie trzeba zatem go specjalnie dogrzewać, co z kolei przyczynia się do redukcji rachunków energetycznych. Więcej o tego typu bramach mogą Państwo znaleźć na stronie https://bramy-igel.pl/.

Klasyczne bramy wjazdowe przesuwne

Bramy garażowe segmentowe to jedno. Ogrodzenia posesyjne to coś zupełnie innego. Najważniejszym elementem takiej konstrukcji jest oczywiście brama wjazdowa metalowa. Może zawierać elementy drewniane, ale to tylko dodatek tak naprawdę. Ważna jest budowa szkieletu, jego wykonanie. Musi być mocne. Dzięki temu zapewnią sobie Państwo wytrzymałość na całe dziesięciolecia. A skoro już o tym mowa, solidna brama przesuwna sprawdzi się lepiej bez dekoracji z drewna. Taki design jest bardzo modny i nie wymaga wymiany sztachetek, które łuszczą się, pękają. Nawet najlepsza impregnacja nie powstrzyma rozkładu drewna, które jest ciągle narażone na wilgoć. To nieuniknione. Jeśli zaś zdecydują się Państwo na piękną bramę wjazdową z aluminium, jej konserwacja okaże się doprawdy minimalna, a więc i tania.

Metalowe bramy dwuskrzydłowe

Dobre bramy przesuwne są bardzo wygodne. Można nimi sterować za pomocą pilota, o ile zostaną wyposażone w silnik. Trzeba tylko pamiętać o tym, że taka instalacja wymaga odpowiednich warunków zabudowy. Chodzi o miejsce, aby segment ruchomy miał się gdzie schować. Gdy tego miejsca jednak brakuje, należy rozważyć bramę dwuskrzydłową. Sporo na ten temat można znaleźć tutaj: https://bramy-igel.pl/.

Wyświetlony 500 razy