niedziela, 13 listopad 2022 11:27

Biała sklejka laminowana - poznaj jej zastosowania

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Biała sklejka laminowana Biała sklejka laminowana pixabay

Sklejka znana jest ze swojej wytrzymałości, a dzięki uniwersalnemu charakterowi znajduje coraz więcej zastosowań. Początkowo była wykorzystywana wyłącznie jako materiał konstrukcyjny. Obecnie coraz częściej używa się jej do wykończenia wnętrz. Sklejka laminowana biała wytrzyma wiele lat, a do tego wspaniale wygląda.

 

Jak powstaje sklejka laminowana?

Sklejka powstaje poprzez połączenie ze sobą kilku cienkich warstw drewna. To niezwykle uniwersalny materiał, który można formować w wymyślne kształty dzięki modelowaniu na ciepło. Laminowane sklejki zazwyczaj wytwarza się z drewna brzozowego albo topolowego. Pokrywa je niewielka warstwa laminatu, która zwiększa trwałość produktu i sprawia, że jest on wodoodporny. Taki materiał wytrzyma kontakt z cieczą oraz różne naciski, a do tego ładnie wygląda.

Wykorzystanie białej sklejki laminowanej przy wykończeniu wnętrz

Sklejka laminowana biała z powodzeniem może być stosowana jako materiał konstrukcyjny, jednak ze względu na swoje walory dekoracyjne doskonale nadaje się do wykańczania wnętrz. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, takich jak piwnica, kuchnia oraz łazienka. Z tego materiału coraz częściej tworzy się elementy zabudowy kuchennej. Minimalistyczne, białe meble dobrze wyglądają praktycznie w każdym wnętrzu, a do tego są odporne na zalanie cieczą.

Osoby szukające oryginalnych rozwiązań mogą zdecydować się na stworzenie sufitu podwieszanego z białej sklejki laminowanej art wood. Skutecznie zamaskuje ona wszystkie nierówności i obniży pomieszczenie. Ten materiał dobrze sprawdzi się w roli podestu oraz jako stopnie schodów. Eleganckie, białe wykończenie nada każdemu wnętrzu luksusowego charakteru i rozświetli nawet najciemniejsze kąty.

Gdzie jeszcze przyda się sklejka laminowana?

Białe sklejki laminowane bardzo często wykorzystuje się do produkcji luksusowych jachtów. Ich nadzwyczajne właściwości gwarantują trwałość konstrukcji. Ten wodoodporny materiał prezentuje się niezwykle elegancko jako element wykończenia bogatej łodzi. Stały kontakt z wilgocią nie wpłynie na niego negatywnie, dzięki czemu po laminowany materiał chętnie sięgają najwięksi na świecie producenci jachtów.

Biała sklejka laminowana art wood sprawdzi się także w przydomowym ogródku. Miłośnicy prac manualnych mogą samodzielnie wykonać z niej blat do zewnętrznego stolika. Taki mebel będzie cieszył oko swoim subtelnym, białym połyskiem. Nie zniszczy go nawet największa ulewa, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem chować ogrodowego mebla pod dach.

Laminowane sklejki w białym kolorze mają wiele zastosowań. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Wytrzymają długotrwały kontakt z wodą i przez długi czas będą zachwycać wspaniałym wyglądem.

Wyświetlony 661 razy