czwartek, 21 marzec 2024 17:15

Zaproś tradycję do swojego wnętrza - wykorzystaj cegłę na ścianie!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Płytki z cegły rozbiórkowej Płytki z cegły rozbiórkowej pixabay

Aktualne trendy wnętrzarskie nieustannie się zmieniają, ale są i takie elementy, które na zawsze pozostaną modne i będą się dobrze kojarzyć. Jednym z nich jest cegła jako element aranżacji pomieszczenia. Najczęściej występuje na ścianie, dodaje pomieszczeniom niesamowitego uroku oraz niepowtarzalnego charakteru. Cegła rozbiórkowa ma również szereg praktycznych zalet, o których warto wiedzieć! Sprawdź!

 

  1. Płytki z cegły rozbiórkowej — czym się charakteryzują?
  2. Kiedy cegła rozbiórkowa na ścianę?
  3. Czy da się wykorzystać cegłę rozbiórkową na podłodze? Zalety rozwiązania!

Płytki z cegły rozbiórkowej — czym się charakteryzują?

Ze starej cegły rozbiórkowej, którą znajdziesz na stronie e-ceglanafantazja.pl, nierzadko tworzy się płytki ceglane, które następnie wykorzystywane są w aranżacji wnętrz. Cechują się one nietuzinkowym, nieszablonowym wyglądem, który jest charakterystyczny dla komponentów naturalnych. Każda z płytek ma autentyczny wygląd, unikatowy. Cechuje je niepowtarzalny kolor, tekstura czy wzór. To z kolei gwarantuje wnętrzu niesamowity efekt i zapewnia niebywały klimat. 

Cegła rozbiórkowa to materiał w pełni ekologiczny, gdyż pochodzi z recyklingu komponentów budowlanych. Do produkcji płytek ceglanych stosuje się stare cegły pozyskane z rozbiórki budynków z XX, a czasem nawet z XIX wieku. Ówczesna technologia wypalania ceramiki oraz wysoka jakość glinianych cegieł znacznie przewyższa współcześnie stosowane bloczki. Nic więc dziwnego, że płytki ceramiczne świetnie nadają się na aranżację ściany w salonie bądź wykończenie kominka. 

Cegła wprowadza niesamowity klimat do pomieszczenia, można się w nim czuć maksymalnie swobodnie. Sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie od zastosowanego stylu. Pasuje fantastycznie do kuchni, do salonu, można ją również wykorzystać w łazience, sypialni czy przedpokoju.

Kiedy cegła rozbiórkowa na ścianę?

Płytki z cegły doskonale sprawdzają się we wnętrzach klasycznych, ale również i nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych. Nadają pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru. W aranżacjach industrialnych czerwona cegła rozbiórkowa podkreśli idealnie prostotę oraz surowość wnętrza, natomiast w pomieszczeniach klasycznych doda ciepła i przytulności. Sprawi dodatkowo, że wnętrze zyska niebywałego uroku. 

Cegła jest materiałem bardzo wytrzymałym, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto płytki ceglane świetnie sprawdzają się jako izolacja akustyczna i termiczna. Tego rodzaju komponenty znajdą więc zastosowanie tam, gdzie naszym celem jest wyciszenie pomieszczenia. Ogromnym atutem cegły jest to, że materiał nie wpływa negatywnie na zdrowie człowieka czy środowisko naturalne. Jest to dobry materiał, który gwarantuje odpowiedni mikroklimat do życia. 

Czy da się wykorzystać cegłę rozbiórkową na podłodze? Zalety rozwiązania!

Z cegieł można również stworzyć niesamowitą podłogę. Jest to rozwiązanie estetyczne, ale też w dużej mierze praktyczne. Wytrzymałość cegły rozbiórkowej sprawia, że idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych na bardzo intensywne użytkowanie. Można ją zastosować w kuchni czy w przedpokoju.

Wnętrze z cegłą w roli głównej będzie emanowało charakterem i niepodważalnym urokiem, co ciężko jest uzyskać, decydując się na inne materiały wykończeniowe. Uniwersalność i praktyczne zalety cegły sprawiają, że na długo pozostanie ona jednym z najbardziej cenionych komponentów wykończeniowych we wnętrzach, a architekci i projektanci wnętrz będą po nią sięgać nie rzadziej — a znacznie częściej. Sięgnij po nią i Ty!

Wyświetlony 113 razy