- Jakie właściwości mają stropy teriva?
- Ile kosztuje strop teriva?
- Kiedy można skorzystać ze stropu teriva?
- Z czego wykonany jest strop teriva?
- Jaką wytrzymałością cechuje się strop teriva?
- Jakie zalety ma strop teriva?
Strop teriva jest rodzajem układu konstrukcyjnego. Jego rolą jest oddzielanie poszczególnych kondygnacji budynku. Składa się on zarówno z pustaków betonowych, jak i zaprawy betonowej. Kluczowym elementem są także kratownicowe belki stropowe. W efekcie powstaje bardzo stabilna oraz zwarta konstrukcja. Jest to możliwe głównie dzięki zastosowaniu różnorodnych materiałów oraz metod tworzenia konstrukcji.
Jakie właściwości mają stropy teriva?
Betonowanie stropu w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym oraz publicznym wymaga zastosowania wysokiej jakości rozwiązań. Ważnym aspektem jest także tempo oraz wygoda samego procesu budowania.
W przypadku stropów teriva można spodziewać się wyjątkowo równomiernego rozłożenia obciążenia ponad ciężar własnej konstrukcji. Ze względu na dodatkowe wzmocnienia oraz zabezpieczenia stropy tego typu mogą być bezpiecznie wykorzystywane zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w większych pomieszczeniach, takich jak np. hale magazynowe.
Ile kosztuje strop teriva?
Stropy gęstożebrowe takie jak strop teriva mogą znacząco różnić się ceną końcową. Wynika to przede wszystkim z ilości wykonane pracy, a także jej warunków. Niemniej jednak strop tego typu jest w całości wykonywany na miejscu i nie ma konieczności używania do tego procesu ciężkiego sprzętu.
Materiały w przypadku stropu tego typu to koszt rzędu 100-150 złotych za metr kwadratowy. Do tego należy doliczyć około 100 złotych za pracę fachowców. W efekcie koszt jednego metra kwadratowego stropu teriva to około 200-250 złotych.
Kiedy można skorzystać ze stropu teriva?
Strop teriva to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Jest dopuszczone zarówno do budownictwa jedno- oraz wielorodzinnego, a także do budynków użyteczności publicznej o różnorodnych rozmiarach.
Z czego wykonany jest strop teriva?
Strop teriva składa się przede wszystkim z pustaków keramzytowych oraz konstrukcji nośnej wykonanej z belek żelbetowych.
Jaką wytrzymałością cechuje się strop teriva?
Wysokość konstrukcyjna stropu, ciężar stropu czy jego powierzchnia mają bezpośredni wpływ na docelową wytrzymałość całej konstrukcji. Warto mieć jednak na uwadze, że odpowiednio przygotowany oraz wykonany strop teriva, przeznaczony do budownictwa ogólnego może być obciążony do wartości 8,0 kN/m2 ponad ciężar własny konstrukcji. Jest to wartość podana dla wersji o belkach o rozpiętości maksymalnie do 7,2 metra.
Jakie zalety ma strop teriva?
Pustaki stropowe w połączeniu z wysokiej jakości konstrukcją nośną gwarantują stabilny strop. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest jego trwałość. Wynika one przede wszystkim z rozbudowanego systemu konstrukcyjnego. Dodatkowo jest to także wariant bardzo stabilny, mimo że jego ciężar jest stosunkowo niewielki. Również koszt wynikający przede wszystkim z prostoty wykonania przekłada się na popularność stropów teriva. Przede wszystkim wynika to z braku konieczności stosowania ciężkiego sprzętu budowlanego.
Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem stropu teriva w swoim budynku, zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie: budmater.pl/strop-teriva